Eliška

Eliška

Mama Lucia sa s nami podelila o príbeh ich predčasniatka, malej Elišky, ktorá prišla na svet veľmi predčasne. Svojimi slovami chce podporiť rodičov, ktorí sú v podobnej situácii alebo na začiatku ťažkej cesty za láskou a príchodom domov so svojim dieťatkom: „rada by som povzbudila rodičov, nech sú statoční, aby vydržali a zo všetkého najviac verili svojmu dieťaťu, lebo predčasniatka sú najväčší bojovníci“.

Eliška sa narodila v 26. týždni tehotenstva. Prestala rásť v maminom brušku a pri poslednej kontrole sa zistilo, že je váhovo a vzrastovo o tri týždne menšia, ako by v daný týždeň mala byť. Ďalším znakom, že niečo nie je v poriadku bolo to, že ubudlo aj z objemu plodovej vody. „Po ťažkom týždni v nemocnici, zhoršení môjho zdravotného stavu, nijako zlepšeného Eliškinho stavu, sa v nemocnici na Antolskej rozhodli pre cisársky rez a Eliškine narodenie. Jej váha bola 495 gramov a merala 29 centimetrov,“ opisuje okolnosti príchodu na svet svojej dcéry Lucia. Ako dodala, pôrod pre ňu nebol jedným z krásnych zážitkov, no v pamäti jej zostala veta z pôrodnej sály a ktorú si zapamätá navždy: „Vaša dcéra žije, nadýchla sa“.

Nasledujúce dni boli mimoriadne náročné, kedy Eliška prekonala zápal a bola liečená antibiotikami, úžasný tím odborníkov v Bratislave i Trenčíne pomáhal pri problémoch s bruškom, malá bojovníčka tiež musela podstúpiť operáciu očí kvôli retinopatii. Aj v prípade Elišky sa skloňovala hypotrofia, anémia a opakované transfúzie krvi, operácia hernie. Avšak aj táto rodina sa dočkala svojho veľkého dňa „D“ a po vyše troch mesiacoch si malú bojovníčku hrdí rodičia odnášali z nemocnice domov.

Po mesiaci doma dosiahla malá Eliška hmotnosť 3 kíl, naďalej rastie, má chuť do jedla a aj v jej prípade sa hodnoty z výsledkov krvi postupne ustálili a dostala sa „spod čiary“ na hodnoty v norme.

„Robí nám len tú najväčšiu radosť jej krásnymi úsmevmi a šikovnosťou. Verím, že to najhoršie máme už za sebou a už bude len a len dobre. Rovnako verím, že budeme inšpiráciou a hlavne podporou pre druhých rodičov, aby verili v tie naše najväčšie zázraky ️a že v tom nie sú sami,“ dodáva hrdá mama Lucia.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.