Veronika Kmetóny Gazdová

Veronika Kmetóny Gazdová

“Za šťastie v živote sa oplatí bojovať.”


Veronika je malíčkovská spriaznená duša už viac rokov, kedy po strate svojho prvého predčasniatka začala pomáhať s aktivitami v Prešove. “Bol to silný moment, kedy si s ľuďmi s podobnými osudmi, ktorých vidíte prvykrát v živote, rozumiete aj bez slov a postupne sa stávajú vašimi blízkymi priateľmi.”

Problematika predčasniatok je jej srdcu veľmi blízka, keďže spolu s manželom majú za sebou neľahkú cestu a ich vytúženému bábätku, žiaľ, predchádzalo viacero strát. “Dnes máme doma synčeka Mária narodeného v 27. týždni a ktorý každý deň dokazuje, že je šťastné dieťatko, ktorému sa páči na tomto svete.” Veronika v súčasnosti pomáha v združení slovom i písmom, no skrz vlastných skúseností aj povzbudením mnohých rodičov, že “za šťastie v živote sa oplatí bojovať”.

Činnosť v OZ malíček je pre ňu srdcovou záležitosťou, pretože, podľa jej slov, skutočná hodnota dobrých skutkov spočíva v láske, ktorá ich inšpirovala.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.