Deň detí 2019

Deň detí 2019

Začiatok júna je už tradične spojený s Dňom detí, a to aj u nás v malíčku. Tento rok sme sa stretli už po ôsmy krát a perfektne sme si to spolu užili.

Účasť bola opäť hodná, zišlo sa nás viac ako 200.Celé podujatie sa odohralo v krásnych priestoroch záhrady materského centra Hojdana v bratislavskom Ružinove. O zábavu a hry sa postarala naša skvelá kamarátka Ivetka Pavlis z materského centra Piškótka.

Zvolili sme trochu neobvyklú tému, a to Vianoce v lete. Pre deti boli pripravené veselé hry a súťaže od výmyslu sveta. Svoju zručnosť si mohli detičky potrénovať v Montessori kútiku či vytvoriť krásne vianočné ozdoby s vlastnými odkazmi, ktoré budú zdobiť stromček v nemocnici pri našich malinkých kamarátoch. K správnemu vianočnému popoludniu nesmelo chýbať ani ozdobovanie medovníčkov.

Deti sa ešte poriadne vybláznili na pesničko-hrách s Mirom Jilom, ktorý nám prezradil, že je tiež predčasniatko, a už nasledoval zlatý klinec popoludnia - Mikuláš s anjelom, ktorí priniesli deťom krásne balíčky plné prekvapení. Mikuláš si obliekol lentú verziu svojho kostýmu a došiel v kraťasoch a v tričku s krátkym rukávom. Anjelik tiež stavil na krátku verziu svojich bielych šiat.

Bolo to naozaj úžasné popoludnie, kde sme sa nielen zabavili, ale hlavne spoločne stretli a pozdieľali svoje príbehy, zážitky, úspechy i neúspechy.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli toto popoludnie pripraviť – pani docentke Darinke Chovancovej a jej šikovným doktorkám, doktorovi Adamovi a sestričkám, úžasným dobrovoľníčkam, Ivetke Pavlis a dievčatám z Hojdany.

Už teraz sa tešíme na stretnutie o rok!

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.