Darčeky k sviatku predčasniatok

Darčeky k sviatku predčasniatok

  • 13.11.2021

Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí sme pre rodičov predčasniatok v nemocniciach, ktoré sú na začiatku svojej neľahkej cesty, pripravili 850 darčekov vrátane osobných odkazov. Tie posielajú rodičia malých bojovníkov, ktorí si touto neľahkou cestou už prešli, aby ich povzbudili a dodali silu bojovať o ich rodinné šťastie.

"Tie najmenšie deti sú tí najväčší bojovníci." Michaela a Terezka 31. tt, 1580 g
"Láska je to, čo všetko prekoná." Katka a Tamarka 30. tt, 1340 g
"Tie najkrajšie chvíle prídu po tých najťažších." Mirka a Tobusko 29. tt, 1070 g
"Keby neexistovala tma, nikdy by sme nevideli hviezdy." Monika a Emily 26. tt, 515 g
"Prajeme hlavne veľa zdravia a sily bojovať." Jana a Kiko 24. tt, 650 g

Balíčky a výročie

S láskou pripravené balíčky už putujú do nemocníc. Nikto totiž nedokáže podporiť druhého tak, ako ten, kto si rovnakou cestou prešiel. A tieto slová sú len zlomkom povzbudenia a dodania odvahy nevzdávať sa, ktoré odkazujú rodičia predčasne narodených detí všetkým rodičom, ktorí sa v týchto dňoch potýkajú s rovnakými pocitmi po predčasnom pôrode, ako oni pred časom.

OZ malíček pripravil tento rok, pri príležitosti jubilejného ročníka Svetového dňa predčasniatok a 10. výročia založenia združenia, viac ako 850 ks balíčkov pre rodičov, ktorí majú svojich bojovníkov a bojovníčky na neonatologických oddeleniach po celom Slovensku.

Rodičia rodičom, mamy mamám, #niestevtomsami

Balíčky okrem ručne háčkovaných darčekov obsahujú aj osobné odkazy od rodičov predčasne narodených detí, ktoré si touto náročnou cestou začiatkov so svojimi deťmi prešli pred časom. Okrem vrúcnych a povzbudivých slov obsahuje kartička aj meno ich dieťatka, týždeň narodenia a váhu, ktorá v mnohých prípadoch nedosahuje ani 800 či 1000g. Dnes sú z týchto detí životaschopné, šikovné, život a rodičov milujúce malé osobnosti, ktoré dokazujú, že sa im na tomto svete páči a že zázraky sa dejú.

Pomáhame srdcom

Stovky ručne robených háčkovaných darčekov pripravilo vyše päť desiatok dobrovoľníčok OZ malíček, ktoré počas celého roka háčkujú pre predčasniatka v rámci projektu Pomáhame srdcom . Balíčky naviac obsahujú aj mušelínové nákrčníky, ktoré pre túto príležitosť vyrobila Monika Šalplachtová - Monna­_d.e.p. handmade. Rodičia si v balíčkoch nájdu aj knihu Bol raz jeden malíček, ktorá má rodičom a ich bábätkám do dlane dodať silu a odvahu zvládať ťažké chvíle a časopis Malíček, ktoré združenie začína vydávať práve k 10. výročiu svojej činnosti.

Nech sa teda prostredníctvom týchto malých darčekov a povzbudivých slov naplnia srdcia rodičov predčasne narodených detí silou, vierou a odhodlaním bojovať za ich bábätká, ktoré sa na tento svet vypýtali o čosi skôr. Pretože napriek tomu, že každé dieťatko si so sebou nesie iný životný príbeh, všetky majú spoločného menovateľa - nekonečnú lásku svojich rodičov, ktorá prekoná aj nemožné.

Veľa zdravia a všetko najlepšie k Svetovému dňu tých najväčších bojovníkov!

(mal)

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.