Malíček na oddeleniach

Malíček na oddeleniach

  • 06.02.2023

K našej pomoci predčasne narodeným a rizikovým bábätkám patrí aj materiálna podpora neonatologických oddelení. A tak sme hneď v úvode roka navštívili postupne niekoľko nemocníc a venovali im dary v hodnote 5000 eur, ktoré pomôžu bábätkám do dlane v ich štarte do života.

Každý rodič predčasne narodeného dieťatka si počas jeho hospitalizácie praje, aby si ho v plnom zdraví odnášal čo najskôr domov. A keďže je to aj jeden z našich cieľov v OZ malíček, dlhodobo a pravidelne podporujeme neonatologické oddelenia aj materiálne, prostredníctvom rôznych projektov a získaných sponzorských darov z nášho rozpočtu.

Na neonatologické oddelenia sme zakúpili a v tieto dni odovzdali 13 špeciálnych neobedov, ktoré doplnia vybavenie nemocníc, aby predčasniatka mohli v plyšovom náruči “dorásť” do vytúženého náručia svojich mám. Hniezdočko s rukami - Neobed, ktoré je vytvorené pre jednotky intenzívnej starostlivosti pre novorodencov od 500 do 3500 g, totiž umožňuje individualizovať potreby predčasniatok, optimalizovať ich polohu a znížiť tak negatívne vplyvy nesprávnej polohy. Možnosť správneho a individualizovaného polohovania nedonosených detí má pozitívny efekt na psychomotorický vývoj tejto rizikovej skupiny bábätiek. Tiež zabezpečuje zníženie negatívneho vnímania prostredia intenzívnej starostlivosti a zvyšuje celkový komfort bábätka.

Špeciálnou kategóriou týchto darovaných hniezd do nemocníc boli tzv. transportné Neobedy, ktoré navyše eliminujú otrasy spôsobené prevozmi bábätka a zabezpečujú väčšiu bezpečnosť i komfort vďaka polohovaniu a fixácii dieťatka.

Súčasťou balíkov do nemocníc boli aj náhradné pomôcky k Neobedom, naše prehozy na inkubátory, mini cumlíky pre najmenšie bábätká, profesionálna odsávačka materského mlieka, príslušenstvo k projektu Prvá fotka bábätka, ako aj naše knihy a časopisy, ktoré sú rodičom predčasne narodených a rizikových bábätiek na oddeleniach k dispozícii. Trinásť kusov Neobedov sme zakúpili aj vďaka spolupráci so spoločnosťou Procter & Gamble, ktorá je zároveň našim partnerom pri projekte Prvá fotka bábätka.

Ďakujeme oddeleniam, že nášmu združeniu otvárajú dvere na svoje pracoviská a my tak našu pomoc môžeme smerovať adresne a cielene v podobe, v akej ju to-ktoré oddelenie potrebuje.

* fotografie z odovzdávok vo vybraných nemocniciach: Novorodenecké oddelenie a jednotka resuscitačnej starostlivosti o novorodenca v Nemocnici Poprad (na fotografiách s úsekovou sestrou JRSN Mgr. Vierou Bachledovou a vedúcou sestrou Pediatrického oddelenia s JIS Ing. Ingrid Ficovou), Oddelenie neonatologickej intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach (na fotografiách s primárkou MUDr. Vandou Chovanovou, vrchnou sestrou PhDr. Janou Bazárovou a staničnou sestrou Mgr. Valériou Vargovou), Neonatologické oddelenie SNP UN L. Pasteura Košice (s vedúcou sestrou Mgr. Marcelou Jánošíkovou a manažérkou dennej zmeny Mgr. Janou Senčákovou), Perinatologické centrum - oddelenie neonatológie FNsP A. Reimana Prešov (na fotografiách s MUDr. Ivetou Revákovou a vedúcou sestrou Mgr. Ľubicou Gimeckou).

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.