Malíček ocenený za ochranu práv tých najmenších

Malíček ocenený za ochranu práv tých najmenších

  • 17.12.2021

Občianskemu združeniu malíček bolo pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv udelené významné ocenenie. Osobnosti a organizácie, ktoré chránia ľudské práva na Slovensku ocenila verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová. V prípade nášho združenia ide o ocenenie za pomoc a podporu predčasne narodených detí a ich rodín.

Verejná ochrankyňa práv (VOP) Mária Patakyová pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv poďakovala osobnostiam a organizáciám, ktoré chránia ľudské práva na Slovensku.

Oceneným bolo OZ malíček. „Je to pre nás veľká česť a ďakujeme pani ombudsmanke, že v prípade tých najmenších a najkrehkejších, bábätiek do dlane, máme po svojom boku silného partnera v podobe úradu VOP,“ uviedla predsedníčka združenia Ľubica Kaiserová. Dodala, že ide nie len o významný signál a pozitívnu spätnú väzbu na činnosť a aktivity, ktoré združenie smeruje na podporu a pomoc predčasne narodeným deťom a ich rodinám, „ ocenenie je aj naším záväzkom do budúcna, “ dodala.

Medzinárodný deň ľudských práv (10. december) je významným dňom pripomínajúcim prijatie Všeobecnej deklarácie ľudských práv. „Aj tento rok pri tejto príležitosti vyzdvihujem prácu a pôsobenie ľudí a organizácií aktívnych v oblasti ľudských práv. Vážim si ich prácu, považujem ju za mimoriadne dôležitú v kontexte boja proti neprávostiam či rozširovania povedomia o základných právach a slobodách," uviedla pre médiá pri tejto príležitosti ombudsmanka.

Pre pandemické opatrenia sa odovzdávanie ocenení uskutočnilo symbolicky, na diaľku online formou, a to prostredníctvom ďakovného videa s profilmi ocenených na sociálnych sieťach. OZ malíček ocenenie získal spolu s ďalšími deviatimi organizáciami a jednotlivcami, ktorí významným spôsobom prispeli k presadzovaniu a ochrane ľudských práv [1] .

V mene OZ malíček i predčasne narodených detí a ich rodín, ĎAKUJEME.

(mal)


[1] Ocenenými boli: OZ malíček, Mareena, Liga za ľudské práva, iniciatíva Nebudeme ticho!, Poradňa pre občianske a ľudské práva, Roman Kvasnica a Dalibor Kuciaň, ktorí obhajujú obete policajnej razie z Moldavy nad Bodvou, Martin Korčok, riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi, spisovateľ Ján Markoš, organizácia Detstvo deťom a rodina Vaculčiakovcov in memoriam, ktorá počas druhej svetovej vojny ukrývala deti židovského pôvodu pred deportáciou.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.