Malíček pre deti na ich prvý MDD

Malíček pre deti na ich prvý MDD

  • 01.06.2020

Perinatologické centrá dostali pre svojich pacientov k Medzinárodnému dňu detí darček. 18 kusov špeciálnych Neobedov v hodnote 2 500 € tak obohatí vybavenie oddelení, aby predčasniatka mohli v plyšovom náruči “dorásť” do vytúženého náručia svojich mám.

Hovorí sa, že dieťa je zviditeľnená láska, že deti sú budúcnosťou sveta alebo, že deti sú rukami, ktorými sa držíme neba... Citátov na tému “DETI” je mnoho, každý však vychádza z reálneho pocitu rodiča, pre ktorého je jeho dieťa stredobodom jeho vesmíru. Dieťa je pre rodiča to najviac, navyše, ak cesta k vysnívanému rodičovstvu býva častokrát náročná, sprevádzaná strachom, neistotou, ale aj veľkou nádejou a odhodlaním bojovať, ako to vo “svete” predčasne narodených detí býva.

Aj pri príležitosti MDD OZ malíček na tých najmenších nezabúda a pripravil pre nich darček. Hniezdočko s rukami - Neobed, ktoré je vytvorené pre jednotky intenzívnej starostlivosti pre novorodencov od 500 do 3 500 g, umožňuje individualizovať potreby predčasniatok, optimalizovať ich polohu a snížiť tak negatívne vplyvy nesprávnej polohy. Možnosť správneho a individualizovaného polohovania nedonosených detí môže mať pozitívny efekt na psychomotorický vývoj tejto rizikovej skupiny bábätiek. Tiež zabezpečuje zníženie negatívneho vnímania prostredia intenzívnej starostlivosti a zvyšuje celkový komfort bábätka.

Celková hodnota zakúpených neobedov je 2 500€ a ich kúpa bola spolufinancovaná našim partnerom spol. Lenovo.

MDD - deň, ktorý patrí našim deťom, deň, v ktorom prajeme každému, malému i veľkému dieťaťu hlavne veľa zdravia, šťastia a lásky a čo najviac splnených snov a deň, v ktorom želáme aj ich rodičom hlavne veľa radosti zo svojich ratolestí.

...nech je MDD s našimi deťmi každým dňom!

1.6.2020

(mal)

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.