Reťaz naprieč Slovenskom

Reťaz naprieč Slovenskom

  • 12.11.2020

Aj tento rok OZ Malíček pripravilo pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí viacero aktivít, ktorými vyjadríme nielen spolupatričnosť, ale aj podporu týmto bojovníkom a ich rodinám. Jednou z nich je už tradičné nasvecovanie slovenských najväčších slovenských dominánt farbou predčasniatok. Tento rok sa však do purpurovej oblečieme aj my - všetci, ktorých srdcia sa pre predčasniatka spoja do pomyselnej reťaze naprieč celým Slovenskom.

Každé 11. dieťa na Slovensku príde na svet predčasne, ročne je to viac ako 5 000 detí. Iba za posledných 15 rokov vzrástol počet predčasne narodených detí na Slovensku o viac ako 30%. Tejto problematike sa na Slovensku už deväť rokov venuje naše OZ malíček , ktoré sa okrem pomoci predčasniatkam a ich rodinám súčasne venuje aj zvyšovaniu povedomia o predčasných pôrodoch a ich dôsledkoch. A práve 17. november je dňom, kedy sa pozornosť sústreďuje práve na osvetu a podporu rodín s predčasniatkami.

Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí nás čaká už tradičné nasvecovanie najväčších slovenských dominánt purpurovou farbou , ale do tejto farby predčasniatok sa zahalia aj ľudia, ktorí sa zapoja do tohtoročnej výzvy #NaseSrdciaSuPurpurove . Jej cieľom je vyjadriť podporu a spolupatričnosť s ostatnými, ktorých sa predčasný pôrod priamo alebo nepriamo týka.

Rodiny predčasniatok, ich priatelia, podporovatelia, ale aj samotné detičky narodené predčasne sa oblečú do odevov purpurových odtieňov a prostredníctvom sociálnych sietí z tohto vznikne krásna pomyselná reťaz, ktorá nás počas týchto dní bude spájať a dodávať silu a radosť zo zázraku života, akým predčasne narodené deti sú.

Pridajte sa aj Vy tento rok k nám, staňte sa súčasťou našej výzvy a ukážte, že aj Vaše srdcia sú purpurové. Dajte nám o sebe vedieť, pošlite nám svoje fotografie, označte svoje príspevky hashtagom, zdieľajte svoje purpurové príspevky medzi priateľmi, aby sme ukázali, že zázrak života existuje a nám bol daný v podobe malinkého bábätka do dlane.

Video na facebookom profile OZ malíček.

Ďakujeme!

(mal)

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.