Veľká rodina malíčka

Veľká rodina malíčka

  • 12.09.2022

Výnimočné okamihy tvoria výnimoční ľudia. A inak to nebolo ani tieto dni, kedy sa stretla časť veľkej malíčkovskej komunity. Rodiny predčasne narodených detí a rodičia z OZ malíček, naše dobrovoľníčky z projektu Pomáhame srdcom a v neposlednom rade odborníci z oblasti neonatológie v rámci Odbornej rady nášho združenia. Stretnutie zanechalo v srdciach zúčastnených odtlačok nezameniteľnej atmosféry, radosti zo spoločných chvíľ, ale aj konkrétnych plánov a krokov, ktoré pomôžu predčasniatkam a ich rodičom v nemocniciach.

OZ malíček realizuje svoje projekty na podporu a pomoc predčasne narodeným deťom len a len vďaka ľuďom s veľkým srdcom. Dôkazom toho bolo aj stretnutie, ktoré uskutočnilo naše združenie a vďaka nemu sa potešili srdcia tých, ktorí za našou činnosťou a aktivitami stoja. Priateľské okamihy vystriedal aj pracovný program, kedy zasadla Výkonná rada malíčka, zástupkyne projektu Pomáhame srdcom a členky Odbornej rady z radu odborníčok v oblasti neonatológie za jeden rokovací stôl, aby posunuli projekty pre pomoc tým najmenším „z papiera na oddelenia“.

Veľmi si vážime účasť a zastúpenie každého perinatologického centra na Slovensku, keďže práve partnerstvo s odbornou verejnosťou je zárukou a dôkazom, že pomoc združenia je smerovaná cielene, profesionálne a na miesta, kde je to potrebné ,“ uviedla v úvode predsedníčka OZ malíček Ľubica Kaiserová. „ Naša činnosť nadväzuje a opiera sa o tú vašu – životzachraňujúcu a odbornú starostlivosť o tých najmenších,“ dodala.

Spoločným menovateľom jednotlivých bodov stretnutia bolo pomôcť predčasniatkam a ich rodičom zvládať náročné obdobie počas pobytu v nemocnici, kým si svojho malého bojovníka či bojovníčku odnesú domov. Témy rokovania nadväzovali na zasadnutie Odbornej rady a zástupcov rodičov z roku 2020, kedy sa zadefinovali kľúčové oblasti spolupráce. Účastníčky stretnutia sa tiež dotkli viacerých tém a problematických oblastí, ktoré otvárajú ďalší priestor vzájomnej spolupráce.

***

Ďakujeme každej účastníčke za skvelú priateľskú atmosféru, aktívnu účasť, spätnú väzbu, ochotu a chuť spolupracovať. Spoločné chvíle obohatila aj mama troch ratolestí narodených pred termínom, známa speváčka a skladateľka Monika Ližbetin, ktorá svojimi piesňami umocnila túto vzácnu atmosféru. Ďakujeme tiež spol. Chiesi, aj vďaka ktorej sa stretnutie uskutočnilo.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.