Za prvý nádych

Za prvý nádych

  • 22.05.2023

Nezrelosť predčasne narodených detí sa spája aj s ich nedovyvinutými pľúcami, ktorým v prvých chvíľach, dňoch či týždňoch po predčasnom pôrode pomáhajú prístroje. Prvý nádych nie je pre predčasniatka samozrejmosť, dýchanie pre tieto deti nie je maličkosť. Pomôcť v štarte týchto bábätiek do života môžeme spoločne. Športovým dňom či verejnou zbierkou, výťažok ktorých venujeme na nákup dýchacích prístrojov na jednotky intenzívnej starostlivosti pre novorodencov do nemocníc.

DRIBLUJ ZA NÁDYCH

Pripojte sa spoločne s Vašimi deťmi a priateľmi dňa 9. júna od 14:00 h do 18:00 h na námesti pri Eurovei k športovo – zábavnému podujatiu, ktoré OZ malíček organizuje v spolupráci so Slovenskou basketbalovou asociáciou a 3X3 basket.

Čaká Vás bohatý športový program, ktorého atmosféra bude podčiarknutá pomocou bábätkám do dlane. Ani jeden súťažiaci neodíde bez odmeny, navyše každé dieťa bude tým, kto pomôže našim malíčkom v nemocniciach.

Na malých i veľkých súťažiacich sú pripravené viaceré disciplíny, ktorých spoločným menovateľom je nádych. Vydriblujme si spoločne víťazstvo hneď 2x - za našu účasť i za našu pomoc predčasne narodeným deťom a ich rodinám.

DÝCHAŤ NIE JE MALIČKOSŤ

Sériou basketbalových podujatí symbolicky štartujeme aj verejnú zbierku, ktorej výťažok použijeme na zakúpenie dýchacích prístrojov pre predčasne narodené deti do nemocníc, na jednotky intenzívnej starostlivosti pre novorodencov, kde tieto bábätká začínajú svoj štart do života. Pomôžme im spoločne dobre začať a "nadýchnuť" sa na ich cestu života.

Verejná zbierka s názvom "Dýchať nie je maličkosť" podlieha všetkým zákonným náležitostiam stanovených Ministerstvom vnútra SR a je zapísaná v IS Registri zbierok pod registračným číslom: 000-2023-031639.

Do verejnej zbierky sa môžete zapojiť jednoducho, načítaním QR kódu v aplikácii Vašej banky, zvoliť sumu a odoslať ju na pomoc malíčkom.

Ďakujeme, že spoločne s Vami meníme svet predčasne narodených detí.

Toto podujatie organizujeme vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE a Nadácie SPP, partnerom podujatia je spol. Nestlé a Eurovea.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.