Laické poradenstvo

Laické poradenstvo

Laické poradkyne OZ malíček sú tu pre rodičov pred aj po predčasnom pôrode, ktorí potrebujú pomoc a chcú radu od niekoho, kto si obdobnými situáciami už prešiel, dokáže ich správne nasmerovať a sprevádzať ich náročným obdobím.

Sme taktiež rodičmi predčasne narodených detí, máme skúsenosti a vedomosti, o ktoré sa s Vami radi podelíme.

Ľubica Kaiserová

kaiserova@malicek.sk

tel: +421 948 129 985 (WhatsApp)

Zakladateľka a predsedníčka OZ malíček je staničnou sestrou, ktorá pôsobí na Novorodeneckej klinike Mikuláša Rusnáka v Bratislave a sa stará o tých najmenších – predčasne narodené deti. Tie musia po príchode na svet zvládať neľahký boj, aby sa dostali do náručia svojich rodičov. Niečo, čo je pre väčšinu párov po pôrode tak prirodzené a spontánne, je pre týchto rodičov otázkou dlhých dní, týždňov až mesiacov plných strachu a neistoty, kým si tieto krehké stvorenia odnášajú domov.

Ľubica Kaiserová sa ale na každé dieťa pozerá tým istým spôsobom ako na svoje vlastné, keďže jej osobná skúsenosť ju pred 30 rokmi priviedla od sesterskej rovnošaty priamo k inkubátoru, kedy ako mama predčasne narodeného 800 g syna prežívala všetky pocity, ako aj Vy, milí rodičia tých najmenších bábätiek. To ju podnietilo spojiť nielen rodičov predčasne narodených detí, ale aj podporovať a sprevádzať ich s cieľom pomôcť zabezpečiť dobrý štart do života človiečikom drobným ako malíček.

Veronika Kmetóny Gazdová

kmetony@malicek.sk

tel: +421 911 891 892

Ľudia s podobnou životnou cestou sa vedia navzájom podporiť, inšpirovať, nasmerovať a sprevádzať a rodičia tak v týchto neľahkých životných situáciách nemusia zostávať sami.

Ak ste preto rodičmi predčasne narodeného dieťaťa v nemocnici, v domácej starostlivosti alebo ste po predčasnom pôrode odchádzali z nemocnice s prázdnou náručou, Veronika Vám podá ruku podpory či pomoci. Je mamou predčasne narodeného syna Mária (27. tt), s ktorým strávila tri mesiace v nemocnici. Následne ich čakala cesta hospitalizácií, rehabilitácií, kontrol u špecialistov, kým si rodičia mohli vychutnávať spoločné radosti a starosti všedných dní, ako ich viac–menej pozná väčšina rodičov so svojim dieťatkom.

Malý Mário je pre rodičov najväčším šťastím, centrom ich malého vesmíru. Rodičia si ale prešli aj neľahkými životnými zvratmi, kedy sa po predčasnom pôrode vracali z nemocnice domov s prázdnou náručou, bez dieťatka.

Jarmila Sestrienková

sestrienkova@malicek.sk

tel: +421 908 499 636 (WhatsApp)

V roku 2013 sa Jarka stala mamou predčasne narodeného Jurka (34tt). Keďže sama si prešla cestou obáv, strachu, neistoty, dobre z vlastnej skúsenosti vie, že je veľmi fajn, ak touto cestou nekráčate sami.

Ak hľadáte niekoho, komu by ste sa zdôverili so svojím strachom, pocitmi, ale aj radosťou z každého pokroku, ktoré Vaše predčasniatko zvláda, respektíve máte otázky k témam rizikovej gravidity či predčasného pôrodu, Jarka Vás bude rada na Vašej ceste sprevádzať.

***

Laické poradkyne dodržiavajú etický kódex a absolvovali 120 hodín vzdelávania s odborníkmi prostredníctvom Platformy rodín detí so zdravotným znevýhodnením , aby naše poradenstvo bolo bezpečné a aby vám naozaj pomohlo.

V prípade potreby máte tiež možnosť vyhľadať pomoc odborníkov.

Súvisiace odkazy:

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.