Venované Eme

Venované Eme

Kniha Venované Eme je skutočným príbehom predčasného pôrodu jej autorky Daniely Samekovej. V roku 2012 sa jej narodila dcéra Emka akútnou sekciou s mierami 950g a 35 cm. Autorka v knižnom príbehu popisuje, aké útrapy prežili a pocity, ktoré pri tom zažívala. Príbeh so šťastným koncom chce byť nádejou pre maminy a celkovo pre všetkých rodičov predčasniatok, že napriek ťažkému štartu do života sa všetko môže na dobré obrátiť.

Kniha bola prvý krát vydaná v spolupráci s naším OZ malíček v roku 2014 a výťažok z jej vtedajšieho predaja bol venovaný Perinatologickému centru v Bratislave. V roku 2020 urobila autorka v spolupráci s naším združením a s prispením sponzorov druhé vydanie knihy, tentokrát vo vyššom náklade, aby bolo možné podporiť všetky Perinatologické centrá na Slovensku. Výtlačky putovali do Banskej Bystrice, Bratislavy, Košíc, Martina, Nových Zámkov a Prešova. Tento projekt sa realizuje za podpory spoločnosti Pampers.

Ak máte aj Vy záujem o knihu Venované Eme , môžete si ju zaobstarať priamo prostredníctvom nášho OZ malíček. Stačí len napísať na email venovaneeme@gmail.com .

Tento výnimočný skutočný príbeh z pera autorky Daniely Samekovej si môžete vypočuj aj ako audioknihu, ktorú narozprávala herečka a moderátorka Bibiana Ondrejková. Celú si ju môžete stiahnuť TU a jednotlivé kapitoly nájdete na nasledujúcich odkazoch:

1. Úvod

2. Bol raz jeden vzťah

3. Minus jeden týždeň

4. Mínus päť dní

5. Mínus štyri dni

6. Mínus dva dni

7. Mínus jeden deň

8. Deň D alebo mama (ne)má Emu

9. Plus jeden deň

10. Plus dva dni

11. Plus tri dni

12. Plus štyri dni

13. Plus päť dní

14. Domov sama

15. Dni išli ďalej

16. Raz hore

17. Raz dole

18. Nezvyčajná rutina

19. Na šiestom

20. Mama má Emu

21. O tristošesťdesiatpäť dní neskôr

22. Tak šiel čas

23. Epilóg

24. Poďakovanie

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.