Socks for life

Socks for life

Socks for Life (Ponožky pre život) je kampaň, ktorá slúži na zvýšenie povedomia o predčasných pôrodoch. Cieľom kampane je zároveň pomôcť zlepšiť situáciu predčasne narodených detí a ich rodín.

Kampaň Socks for Life iniciovala organizácia EFCNI (Európska nadácia zameraná na starostlivosť o novorodencov) a medzinárodné rodičovské organizácie po celom svete v roku 2012. Na Slovensku sme organizovali putovnú výstavu v rokoch 2013 - 2016.

Aj skupina 15 slovenských parašutistov sa rozhodla zapojiť do celosvetovej kampane “Socks for life”. Video si môžte pozrieť tu .


V Žiline 11. novembra sa pätnásť slovenských parašutistov skupinovým zoskokom v tvare slova LIFE zapojilo do celosvetovej kampane na podporu predčasne narodených detí pri príležitosti blížiaceho sa Svetového dňa predčasne narodených detí (17. november). Informovala o tom PR manažérka akcie Zuzana Morová.

Parašutisti podľa nej vytvorili na oblohe slovo LIFE z hesla celosvetovej kampane „Socks for life“ počas voľného pádu pri rýchlosti 200 km/h z výšky 4000 metrov nad letiskom Slávnica pri Dubnici nad Váhom. „Náročnosť zoskoku dokumentuje aj fakt, že na úspešné zobrazenie slova LIFE na oblohe potrebovali niekoľko tréningových zoskokov. Vytvorenie takéhoto tvaru počas voľného pádu je zároveň prvým svojho druhu v rámci skupinových zoskokov parašutistov na Slovensku. Najskúsenejší parašutisti z celého Slovenska sa ním zapojili do kampane, zameranej na podporu zvýšenia povedomia o problematike predčasného pôrodu, ktorú vyhlásila Európska nadácia zameraná na starostlivosť o novorodencov (EFCNI),“ uviedla Morová.
Zdôraznila, že poďakovanie za realizáciu zoskoku patrí Aeroklubu Dubnica nad Váhom, Parašutistickému klubu Slovenského národného aeroklubu a najmä samotným parašutistom. „Celosvetovú kampaň Socks for life zastrešuje v rámci Slovenska OZ malíček, ktoré v tomto týždni organizuje aj ďalšie podporné aktivity k Svetovému dňu predčasne narodených detí. Odborné konferencie v Bratislave (12. novembra) a v Prešove (15. novembra), benefičný koncert s odovzdávaním ocenení Purpurové srdce (12. novembra) v Justičnom paláci v Bratislave a v tento deň budú od 17. hodiny osvetlené na purpurovú farbu Bratislavský hrad, Divadelné námestie v Martine a súsošie Immaculata v Košiciach,“ dodala Morová.

Zdroj: TASR

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.