Prvá fotka bábätka

Prvá fotka bábätka

Predčasný pôrod často znamená, že bábätko nie je pripravené na život vonku. V momente, kedy sa narodí, sa začína boj o jeho život. V návale povinností neonatológov zabezpečiť nedonosenému novorodencovi všetky životné funkcie a podchytiť prípadné ťažkosti sa stráca krása prvého stretnutia matky so svojím bábätkom. Bohužiaľ, do popredia sa tlačí nutnosť stabilizovania bábätka a koľkokrát aj záchrana matky.

Projekt Prvá fotka bábätka zbližuje rodičov s ich bábätom a je im prvým kontaktom na diaľku. Mamička dostáva na gratulačnej kartičke obrázok svojho novorodeného bábätka, aby ho mohla vidieť skôr, ako jej to jej stav či stav bábätka dovolí.

Náš projekt je úspešne zavedený vo všetkých šiestich perinatologických centrách na Slovensku. V Bratislave, Nových Zámkoch, Banskej Bystrici, Prešove, Košiciach aj v Martine. Okrem perinatologických centier, dostali fotoaparát aj dve neonatológie: v Humennom a na Kramároch. Na tento projekt sa nám dostáva veľa pozitívnych ohlasov ako od nemocničného personálu, tak aj od rodičov.

Sabina, mamička Stellky: „Ten projekt s fotografiami je niečo úžasné! Krásny nápad. Môžem povedať, že tie emócie, radosť a to krásne napísané, že sa mi narodil malý bojovník a ešte aj meno mi tam napísali perom, že Stellka. Veľmi som plakala od šťastia, keď mi to dali do rúk. Dali nám dve fotky. Jednu dostal otecko a dokonca tak videl svoju dcérku po prvý krát, keďže som išla rodiť akútne - sekciou a on ešte nebol v nemocnici.“

Projekt sa realizuje za podpory spoločnosti Pampers.