Jesenné vydanie časopisu malíček

Jesenné vydanie časopisu malíček

  • 14.11.2022

Je to už rok, čo OZ malíček vydáva časopis pre svet predčasne narodených detí. Určený je najmä pre rodičov predčasniatok v nemocniciach, ale v jeho obsahu sa „nájdu“ aj kolektívy na oddeleniach, kde sa starajú o tých najmenších pacientov. Informácie, ktoré takto dvakrát ročne prinášame, ocenia aj rodiny, ktoré si svojich bojovníkov užívajú už plnými dúškami doma. Jeho jesenné číslo vychádza pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí 2022 .

Obsahovo i graficky spracované cenné informácie, rady odborníčok a odborníkov, príbehy i pútavé čítanie z problematiky predčasniatok. To všetko je už rok obsahom štyridsiatich strán časopisu MALÍČEK. Jeho prvé číslo uzrelo svetlo sveta presne pred rokom, pri príležitosti osláv 10. výročia založenia združenia.

„S myšlienkou vydávať vlastný časopis sme sa pohrávali už dlhšie, keďže informácie pre rodičov predčasne narodených detí sú špecifickou kategóriou. Rodičia v náročnom období hospitalizácie svojho bábätka nie vždy siahajú po zdrojoch priamo pre nich, preto sme sa rozhodli prinášať im potrebné, stále aktuálne a práve pre nich spracované články a rozhovory v ucelenom formáte, aby im boli stále po ruke,“ hovorí predsedníčka OZ malíček Ľubica Kaiserová.

Nezostalo to však pri jednom čísle, ale spätná väzba bola „palivom“ do práce na ďalších číslach. A tak, slovami Ľ. Kaiserovej, časopis prostredníctvom hesla #niestevtomsami, v prenesenom význame už rok stojí pri rodičoch predčasniatok i pri kolektívoch v nemocniciach. Časopis vychádza dvakrát ročne a každé číslo je distribuované do nemocníc na perinatologické a neonatologické oddelenia, s ktorými združenie úzko spolupracuje, aby bol „po ruke“ všetkým, ktorí to potrebujú.

Ak zaujal aj Vás a chcete si ho s nami listovať, staňte sa našim členom/členkou a podporte tak navyše svet predčasne narodených detí a ich rodín. Ste medzi nami srdečne vítaní. Stačí vyplniť prihlasovací formulár a zvoliť možnosť členstva.

Prvé číslo je aj k nahliadnutiu zdarma TU .

Veríme, že sa Vám obsah i spracovanie bude páčiť, že nám zostanete verní a časopis malíček sa stane Vaším verným spoločníkom s vydaním každého nového čísla.

Dočítania, priatelia :)

Súviciaci odkaz: Staňte sa súčasťou malíčka

Za grafickú úpravu ďakujeme grafickej dizajnérke Lenke Šnelcerovej a mydesign.sk a všetkým, ktorí sa na príprave časopisu podieľajú.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.