Svietime purpurovo

Svietime purpurovo

  • 16.11.2022

Významné historické budovy a dominanty viacerých svetových miest a metropol sa práve v týchto chvíľach, v predvečer Svetového dňa predčasniatok, rozosvecujú purpurovou farbou. Slovensko je taktiž súčasťou tejto iniciatívy a vyjadrujeme tým spolupatričnosť a podporu predčasne narodeným deťom a ich rodinám.

Na Slovensku je už tradíciou, že november nie je len mesiacom významných historických udalostí, ale jeho stred patrí úplne najmenším a najkrehkejším – predčasne narodeným deťom. Je celosvetovou tradíciou, že sa pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí dominanty v rôznych kútoch sveta zahaľujú do purpurovej farby a rozsvecujú farbou predčasniatok.

Tohtoročné novembrové akcie sú aj tento rok sprevádzané tradičným purpurovým nasvecovaním, avšak v pozmenenom režime. Po vlaňajšej rekordnej „reťazi“ 20 najväčších nasvietených dominánt v doteraz najväčšom počte 12 slovenských miest, sa za Slovensko k svetovým metropolám ako je Big Ben v Londýne, Eiffelova veža v Paríži či Opera Hous e v Sydney, pripojí tento rok jedna z najmajestátnejších a najstarších dominánt – Dóm sv. Alžbety v Košiciach. OZ malíček chce takouto formou vyjadriť spolupatričnosť s aktuálnou energetickou a ekonomickou situáciou.

Dajte nám o sebe vedieť v tento deň aj Vy! Pošlite nám svoje fotografie, označte svoje príspevky hashtagom tohtoročnej kampane #NaseSrdciaSuPurpurove , zdieľajte svoje purpurové príspevky medzi priateľmi, aby sme ukázali, že zázrak života existuje a nám bol daný v podobe malinkého bábätka do dlane.

Ďakujeme!

#niestevtomsami

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.