Príručka pre rodičov

Príručka pre rodičov

Spoločne so slovenskými odborníkmi a biofarmaceutickou spoločnosťou Abbvie sme vytvorili príručku, ktorá bola inšpirovaná obdobnou zahraničnou publikáciou.

Našim cieľom bolo zefektívniť komunikáciu zdravotného personálu s rodičmi a poskytnúť im tak čas na absorbovanie množstva informácií, ktoré súvisia s predčasným pôrodom ich dieťatka. Príručka sa nesnaží byť náhradou za informácie alebo rady od lekárov, sestier a iných zdravotníckych pracovníkov, poskytuje návod na získanie celkového prehľadu o tom, čo sa bude diať počas najbližšieho obdobia.

Príručka sumarizuje všeobecné informácie, osobitné potreby a najčastejšie zdravotné problémy predčasne narodených detí. Snaží sa pomôcť rodičom pochopiť pocity, ktoré prežívajú a vyrovnať sa s nimi. Taktiež pomáha rodičom pripraviť sa na príchod dieťatka domov a starať sa oň, keď už bude doma.

Brožúrka bola distribuovaná do viac ako 15tich neonatologických oddelení po celom Slovensku a rodičom bola k dispozícii bezplatne. Ak ju ešte nemáte, stiahnuť si ju môžete na nasledujúcom linku.

Novinkou je, že príručka je k dispozícii už aj v audioverzii - pre rodičov predčasniatok ju nahovorili Kristína Tormová a Marek Koleno, za čo im v mene všetkých rodičov predčasne narodených detí srdečne ďakujeme! Audioverziu si môžete stiahnuť na nasledúcom linku.