Purpurový festival

Purpurový festival

Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí 2018 sa uskutočnil prvý ročník Purpurového festivalu. V sobotu 17.11.2018 sa Kultúrno-spoločenské centrum v Košiciach naplnilo pozitívnou energiou, ktorú so sebou priniesli nie len vystupujúci, ale aj veľký počet malých návštevníkov s rodinami a priateľmi.

Pre deti bol pripravený úžasný zábavný program plný hier, divadla či hrania na hudobných nástrojoch, ktoré pre našich malých bojovníkov pripravilo občianske združenie  Haliganda . Maľovanie na tvár rozžiarilo očká detí, ktoré si tento zážitok nenechali ujsť. Najmenší si taktiež mohli vyskúšať rôzne pohybové aktivity, ako napríklad triafanie na kôš alebo preliezkovú dráhu a rodinky sa mohli spoločne vyfotiť v zábavných kostýmoch a parochniach pri fotostene. Dospelí sa učili háčkovať alebo si to aspoň vyskúšali pod vedením skúsených mentorov. Na záver pripravili jedinečný hudobný zážitok plný pesničiek a tanca Tárajko a Popletajka , ktorí svojou nezabudnuteľnou šou potešili všetky detičky.

Súčasťou festivalu bola aj odborná konferencia pre zdravotníkov a rodičov: Podpora rizikových novorodencov v prvých rokoch života. Pre rodičov a zdravotníkov sme pripravili zaujímavé a podnetné prednášky – týmto by sme sa radi srdečne poďakovali všetkým prednášajúcim: MUDr. Peter Krchňavý ,  Centrum včasnej intervencie Prešov, n.o. - Katarína Gromošová,  ProVitalis Centrum  - Daniela Maťuchová,  Centrum Svetielko , Inštitút pre podporu dojčenia - Michaela Galková, Terapeutické ihrisko Janka - Jana Repaská,  Centrum včasnej intervencie Košice  - Martina Švekušová, Gabriela Timková, EEG BIOFEEDBACK - Bibiana Naďová.

Podujatie sme pripravili v spolupráci s lekármi a sestričkami z Kliniky neonatológie LF UPJŠ a DFN Košice, za čo im taktiež patrí obrovské ďakujem. Rovnako je potrebné zdôrazniť, že bez našich úžasných dobrovoľníkov by toto krásne podujatie nebolo možné zorganizovať a preto sa aj im chceme za ich nezištnú prácu srdečne poďakovať.

Vďaka patrí aj našim partnerom a sponzorom podujatia: mesto Košice, novorodenec n.o, Stredná zdravotná škola, Kukučínova, Abbvie, Nestle, Hipp, Hero,  Pidi Mini - potreby pre novorodencov ,  Centrum Liberta ,  nosime.sk , medela, Chiesi,  Fotobúdka Syyr ,  Active life ,  OZ Artdiela , Farmasi Slovakia a mediálny partner  AhojMama.sk .

O krásne fotografie sa postarala naša kamarátka, šikovná fotografka Antónia Puškášová  a o perfektné video chlapci zo zoskupenia Cool Right .

V neposlednom rade sa chceme poďakovať aj rodinkám, ktoré medzi nás prišli a užili si s nami úžasnú sobotu. Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie s Vami o rok!

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.