Balíčky do nemocníc

Balíčky do nemocníc

  • 13.11.2022

Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí sme pre rodičov predčasniatok v nemocniciach pripravili vyše 400 darčekov vrátane osobných odkazov. Tie posielajú rodičia malých bojovníkov, ktorí si touto neľahkou cestou už prešli, aby ich povzbudili a dodali silu bojovať o ich rodinné šťastie.

„Výnimočné dieťa má výnimočných rodičov. A tými ste VY... láska, neha, nádej nech sprevádza každý okamih...“ Mama Petronela

„Naše predčasniatka sú najväčší bojovníci. Verte svojmu dieťatku, lebo zázraky sa dejú.“ Mama Lucia

"Tie najkrajšie chvíle prídu po tých najťažších." Mama Mirka

"Keby neexistovala tma, nikdy by sme nevideli hviezdy." Mama Monika

#niestevtomsami

OZ malíček pripravil aj tento rok k Svetovému dňu predčasniatok vyše 400 ks balíčkov pre rodičov, ktorí majú svojich bojovníkov a bojovníčky na neonatologických oddeleniach spolupracujúcich s OZ malíček po celom Slovensku.

Balíčky okrem ručne háčkovaných darčekov obsahujú i osobné odkazy od ďalších rodičov predčasne narodených detí. Nikto totiž nedokáže podporiť druhého tak, ako ten, kto si rovnakou cestou prešiel. A tieto slová sú len zlomkom povzbudenia a dodania odvahy nevzdávať sa, ktoré odkazujú rodičia predčasne narodených detí všetkým rodičom, ktorí sa v týchto dňoch potýkajú s rovnakými pocitmi po predčasnom pôrode, ako oni pred časom.

Darčeky z lásky

V balíčkoch si rodičia nájdu aj knihu Bol raz jeden malíček , ktorá má rodičom a ich bábätkám do dlane dodať silu a odvahu zvládať ťažké chvíle. Stovky ručne robených háčkovaných darčekov pripravilo vyše päť desiatok dobrovoľníčok OZ malíček, ktoré počas celého roka háčkujú pre predčasniatka v rámci projektu Pomáhame srdcom . Balíčky naviac obsahujú aj darček od spol. LOVI.

K Svetovému dňu sme pripravili aj jesenné číslo časopisu Malíček , kde nájdu rodičia množstvo cenných informácií, rozhovorov s odborníkmi, rád a povzbudivých príbehov.

Nech sa teda prostredníctvom týchto malých balíčkov a povzbudivých slov naplnia srdcia rodičov predčasne narodených detí silou, vierou a odhodlaním bojovať za ich bábätká, ktoré sa na tento svet vypýtali o čosi skôr. Pretože napriek tomu, že každé dieťatko si so sebou nesie iný životný príbeh, všetky majú spoločného menovateľa - nekonečnú lásku svojich rodičov, ktorá prekoná aj nemožné.

Veľa zdravia a všetko najlepšie k Svetovému dňu tých najväčších bojovníkov!

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.