Psychologická podpora

Psychologická podpora

Ocitli ste sa v nemocnici a hrozí Vám riziko predčasného pôrodu? Máte v sebe neopísateľný strach a ovláda Vás neistota z predčasného pôrodu alebo po ňom? Porodili ste predčasne a Vaše srdce zovierajú pocity, ktoré ste doteraz nepoznali? Odchádzali ste s Vašim partnerom/ partnerkou z nemocnice s prázdnou náručou? Prišli ste s Vašim predčasniatkom po dlhých dňoch či týždňoch hospitalizácie domov a ste plní nespracovaných emócií? Ak ste čo i len na jednu otázku odpovedali kladne alebo potrebujete poradiť či podporiť v akejkoľvek súvislosti s predčasným pôrodom a narodením Vášho bábätka predčasne, sme tu pre Vás.

Predčasný pôrod je zlomová životná situácia, ktorá sa mnohokrát prirovnáva k autonehode. Príde často neočakávane a nikto nás na ňu úplne nepripraví. Ak však máte vo svojom vnútri množstvo nevypovedaného, potrebu podeliť sa o to, čo práve prežívate, neváhajte využiť našu odbornú pomoc.

V spolupráci s tímom spolupracujúcich odborníčok sme tu pre Vás, rodiny predčasne narodených detí, ktorí sa potrebujú podeliť so svojimi pocitmi, problémami a otázkami a rozhodli sa v tejto náročnej životnej situácii vyhľadať podporu.

OZ malíček ponúka bezplatne pomoc rodinám predčasne narodených detí a rizikových novorodencov prostredníctvom psychologickej podpory. Vaším životným príbehom a otázkam sa budú venovať:

Mgr. Zuzana Navrátilová, PhD.- klinická psychologička na Novorodeneckej klinike LF SZU Perinatologického centra UN Bratislava, v rámci podpory poskytuje sprevádzanie a psychologickú podporu ženám, matkám a rodičom počas celého obdobia pobytu v nemocnici pred, počas a po pôrode; sprevádzanie náročným obdobím adaptácie na situáciu predčasného pôrodu a zvýšenú starostlivosť o predčasne narodené dieťatko; psychickú podporu a psychoedukáciu počas pobytu dieťatka na JVSN a JIS; pomoc pri zvládaní situácie psychickej a fyzickej separácie od svojho dieťatka; podporu pri spracovaní prirodzene sa objavujúcich emócií ako sú bezmocnosť, smútok, strach, obavy, výčitky, hnev...; podporu pri vytváraní si vzťahovej väzby rodič-dieťa; smútkovú prácu a poradenstvo po strate dieťatka; pomoc s otázkami a situáciami, s ktorými sa rodič predčasne narodeného dieťatka stretáva.

Mgr. Simona Šimková - psychologička a riaditeľka CVI Košice, n.o., vo svojej práci sa zameriava na odborné poradenstvo a psychologickú podporu rodičom detí s rizikovým vývinom v ranom veku.

MUDr. Martina Švekušová - pediatrička a odborná konzultantka pre vývin v CVI Košice, n.o., vo svojej práci sa vo všeobecnosti zameriava na zvyšovanie informovanosti rodičov vo vzťahu k vývinovým potrebách ich detí s rizikovým vývinom (informácie vo vzťahu k zdravotnému stavu dieťaťa, diagnóze dieťaťa a pod.) . Špecificky poskytuje podporu pri otázkach akými sú ťažkosti s jedením, vylučovaním alebo spánkom u detí s rizikovým vývinom v ranom veku.

Mgr. Darja Bosíková - psychologička, pracovala v poradenskom zariadení s deťmi a rodičmi. Aktívne sa venovala realizácii skupinových programov v materských školách, terapii hrou a nácviku rodičovských zručností. Okrem toho absolvovala kurzy smútkoveho poradenstva a krízovej intervencie, rovnako kurzy projektívnych techník pre prácu s detskými a dospelými klientmi. Ako sama hovorí - "Moje materské skúsenosti a predčasný pôrod dieťatka sa čoraz viac prelínajú do mojej práce psychologičky. Mojou túžbou je sprevádzať mamičky s rodinami na ich životnej ceste a pomáhať im pri zvládaní náročných životných situácií. Rovnako je pre mňa dôležité venovať čas tým najzraniteľnejším - našim deťom, a pomáhať im pri zdravom všestrannom vývine. Myslím, že nadišiel čas dostať do povedomia spoločnosti informácie o dôležitosti psychologického vedenia."

Stačí vyplniť nasledujúci FORMULÁR a na základe vyplnených údajov Vás budeme kontaktovať mailom.

Veríme, že Vám aj táto psychologická podpora pomôže prekonať náročnú životnú etapu a poskytne to, čo v tomto neľahkom období vo vzťahu k porozumeniu a prežívaniu toho, čo sa deje, potrebujete.

Pretože #niestevtomsami.

Zľava: na fotografii č. 1.: Mgr. Zuzana Navrátilová, PhD., č. 2.: Mgr. Simona Šimková, č. 3.: MUDr. Martina Švekušová, č. 4.: Mgr. Darja Bosíková.