Vaneska

Vaneska

Dobrý deň, aj my by sme sa chceli podeliť o náš príbeh predčasne narodenej dcérky.

Vaneska prišla na svet v 25. týždni a 4. dni tehotenstva. Vážila 808 gramov a merala 32 centimetrov. Musela prísť tak skoro na svet, nakoľko som dostala infekciu. Iná možnosť nebola, pretože by som ohrozila seba a aj Vanesku. Najhoršie rozhodnutie bolo pre nás rodiť tak veľmi skoro. Mala som strašné bolesti. Dva dni som už mala kontrakcie a keďže antibiotiká nezabrali, tak prišiel na rad pôrod. Ani nemusím opisovať, čo to pre nás znamenalo. Bola veľmi maličká a bolo veľmi priskoro. Takže mi vyvolali pôrod a začal sa boj malej Vanesky. Ťažko opísať ten pocit, strach a beznádej. No Vaneska zabojovala na 100%.

Dnes je z nej nádherná slečna, ktorá má 16 mesiacov a váži 11 kíl. Mimochodom váhu má, ako povedala pani doktorka na poslednej kontrole, ako správne silné dievča. Priznáme sa, že také niečo sme videli len na televíznej obrazovke. Bol to veľmi náročný boj. 101 dní sme strávili v nemocnici. No bol to aj krásny boj. Vaneska je naše šťastie, naša nádej a naša viera. Musím podotknúť, že horúčku zatiaľ prekonala len raz a že je úplne zdravá.

Takže milí rodiča predčastniatok, naozaj v dnešnej dobe medicína postúpila vpred. Nie je dôvod na strach a obavy. Je potrebné, aby ste pri tom malom drobčekovi boli čo najviac a aby cítilo vašu lásku, pretože ono vás veľmi potrebuje. Všetkým predčasne narodeným detičkám prajeme veľa zdravíčka a veľa síl.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.