Denník prvých spomienok

Denník prvých spomienok

Príbehy bábätiek do dlane sú každá rozmanitou a jedinečnou knihou života. Detičky z nemocníc putujú do náruče svojich rodičov, niekedy je milujúca náruč rodiča len jedna, niektoré bábätká však nájdu všetku lásku a bezpečný domov v náhradnej starostlivosti. Kým však dieťa príde k svojej novej rodine, vzniká akási medzera v jeho živote, kapitola, ktorá ale vďaka denníkom od OZ malíček nezostáva prázdna.

Po pôrode sú deti, ktoré čakajú na svoju novú rodinu, zväčša umiestnené v nemocniciach na rovnakom oddelení ako rizikoví novorodenci a predčasniatka. Preto OZ malíček myslí aj na nich a do nemocníc pravidelne venuje denníky prvých spomienok. Sestričky i lekári na oddeleniach do nich zaznamenávajú prvé dni života bábätiek do momentu, kým sa začne písať kapitola dieťatka s jeho novou rodinou.

Zdravotné sestričky aj lekári s láskou zapĺňajú stránky tohto pamätníka rôznymi poznámkami, odkazmi či novinkami v živote bábätka. Aby v deň, keď si ho vezmú jeho noví rodičia, nechýbalo nič od jeho príchodu na svet a aby mali aj oni spomienky na prvé momenty ich bábätka, aj keď ešte nebolo s nimi.

Vďaka denníčku tak deti putujúce do náhradných rodín majú zaznamenajú svoju prítomnosť, kým spolu s milujúcimi rodičmi s láskou vykročia na cestu ich spoločnej budúcnosti.

Počas roka venujeme do slovenských nemocníc cca 60 ks denníkov. Ich autorkou je Tatiany Dragošek , ktorá pri ich tvorbe myslela o.i. aj na priestor pre fotografiu. Denník prvých spomienok nadväzuje na projekt Bez kufríka neodídem .

...nech je každá kapitola v živote bábätka naplnená láskou a sprevádzaná milujúcou rodinou.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.