Nadácia VÚB: Predčasniatka ako v brušku

Nadácia VÚB: Predčasniatka ako v brušku

OZ malíček bolo úspešné pri žiadaní zdrojov na financovanie nákupu vlny a látok pre výrobu prehozov na inkubátory a háčkované chobotničky pre predčasne narodené deti.

Hlavným cieľom nášho celoslovenského dobrovoľníckeho projektu je pomôcť bábätkám, ktoré sa na tento svet vypýtali o niečo skôr, a to ručnou výrobou háčkovaných chobotničiek a prehozov na inkubátory.

Jednou z našich aktivít je ručná výroba háčkovaných chobotničiek, ktorých chápadlá dieťatku pripomínajú dotýkanie sa pupočnej šnúry. Pocity, ktoré sa tým snažíme navodiť, sa čo najviac približujú tým, ktoré dieťatko zažívalo počas tehotenstva. Pomáhajú stabilizovať ich životné funkcie ako sú dýchanie, srdcová činnosť či stimulácia centrálnej nervovej sústavy.

Ďalším aspektom bezpečného prostredia na dovyvíjanie sa bábätka je teplo a tma, ktorá chráni krehké telíčka a očká pred svetlom a inými vplyvmi okolia na oddeleniach. Za týmto účelom boli zhotovené aj prehozy na inkubátory s rôznymi motívmi, aby sme napomohli sile medicíny a vytvorili čo najlepšie podmienky, a tak predčasne narodeným deťom pomohli zmierniť dôsledky ich skorého príchodu na tento svet.

Tento projekt stojí primárne na dobrovoľníkoch (či už spolupracujúcich alebo nových), ktorí svoj čas venujú zmysluplnej činnosti. Finančné prostriedky z podpory projektu boli využité na nákup kvalitného materiálu – vlny a látky, ktoré sú baby- i eco-friendly.

Týmto projektom dávajú navyše dobrovoľníci veciam druhú šancu, keďže môžu využiť aj zásoby zvyšnej vlny, doplnkov ako sú gombíky, šnúrky a iné komponenty, ktoré majú doma.

Vďaka finančnej podpore projektu sme mohli nakúpiť 100 klbiek vlny zo 100% bavlny, 210 m látky, nite, ihly a drobný materiál. Projekt bol podporený sumou 1 500 eur.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.