3 000x ĎAKUJEME!

3 000x ĎAKUJEME!

  • 23.11.2022

V atmosfére dní spojených so Svetovým dňom predčasne narodených detí sa odovzdali aj výťažky z krásnej akcie, ktorá sa uskutočnila pri príležitosti Dňa kávy . Zapojilo sa do nej 13 kaviarní, myšlienku podporilo stovky kávičkárov a výťažok takmer 3 000 eur putoval v rôznom pomere do 6 perinatologických centier na Slovensku.

Počas trvania kampane bola aj tá naša #KávičkaNaMalíčka pripíjaná na zdravie predčasniatok. Dôkazom toho je suma takmer 3 000 eur. Táto hodnota predstavovala 25% výťažok z tohto kávového týždňa ako symbolika k dávke kofeínu, ktorú po narodení dostanú predčasne narodené deti predstavujúcu pre dospelého človeka vypitie 25 káv.

Majitelia kaviarní v týchto dňoch odovzdali svoje príspevky do šiestich perinatologických centier v pomere, v akom kávičkári podporili túto kampaň v jednotlivých mestách. „ Ďakujeme všetkým, ktorí túto myšlienku podporili, kaviarňam za to, že sa zapojili a časť svojho zisku sa rozhodli venovať tam, kde to pomôže tým najmenším ´fanúšikom´ kofeínu ,“ poďakovala Ľubica Kaiserová, predsedníčka OZ malíček .

Kofeín, ako hlavná zložka kávy, je vďaka svojím účinkom jedným z najčastejšie používaných liekov na jednotkách intenzívnej starostlivosti pre novorodencov na celom svete. U predčasniatok podporuje srdcovú činnosť, pomáha zvyšovať krvný tlak, zlepšuje okysličovanie organizmu, urýchľuje odpájanie od dýchacích prístrojov a pôsobí protizápalovo. Kofeín u týchto detí navyše zlepšuje ich dlhodobú prognózu a podporuje priaznivý neurologický vývoj.

Cieľom kampane #KávičkaNaMalíčka pri príležitosti Medzinárodného dňa kávy bolo priblížiť verejnosti symboliku cesty kávového zrnka a predčasne narodeného bábätka. Kým kávové zrnko putuje od jeho zasadenia, pestovania, cez zber, praženie až do šálky lahodného espresa, takú dlhú cestu zdoláva aj predčasniatka so svojimi rodičmi, kým sa mnohými zdravotnými prekážkami prebojujú z oddelení nemocníc domov. „Deň kávičkárov“ sme tak oslávili spoločne, s podporou a pomocou tým najmenším a najstatočnejším.

PARTNERI PROJEKTU:

Banská Bystrica:

Bratislava:

Košice:

  • Šálka kávy (Hlavná 121, 040 01 Košice / FB / IG )

Martin:

Prešov:

Nové Zámky:

Kampaň podporilo grafické štúdio mydesign.sk .

Ďakujeme!

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.