Čítanie „do života“

Čítanie „do života“

  • 10.11.2021

OZ malíček vydáva časopis pre svet predčasne narodených detí. Určený je najmä pre rodičov predčasniatok v nemocniciach, na svoje si prídu aj kolektívy na oddeleniach, kde sa starajú o tých najmenších pacientov, ale informácie ocenia aj rodiny, ktoré si svojich bojovníkov užívajú už plnými dúškami doma. Vychádzať bude dvakrát ročne a ako darček k výročiu OZ malíček a Svetovému dňu bude v online verzii dostupný pre všetkých.

Obsahovo i graficky spracované cenné informácie, rady odborníčok a odborníkov, príbehy i pútavé čítanie z problematiky predčasniatok. To všetko odteraz nájdete na štyridsiatich stranách nového časopisu MALÍČEK.

S myšlienkou vydávať vlastný časopis sme sa pohrávali už dlhšie, keďže informácie pre rodičov predčasne narodených detí sú špecifickou kategóriou. Rodičia v náročnom období hospitalizácie svojho bábätka nie vždy siahajú po zdrojoch priamo pre nich, preto sme sa rozhodli prinášať im potrebné, stále aktuálne a práve pre nich spracované články a rozhovory v ucelenom formáte, aby im boli stále po ruke,“ hovorí predsedníčka OZ malíček Ľubica Kaiserová. Zároveň dodáva, že prostredníctvom časopisu, pod heslom #niestevtomsami, je cieľom v prenesenom význame stáť pri rodičoch predčasniatok a stáť aj pri kolektívoch v nemocniciach.

Časopis vychádza v čase 10. výročia založenia združenia a pri príležitosti jubilejného Svetového dňa predčasne narodených detí na Slovensku. V týchto dňoch je distribuovaný do nemocníc na perinatologické a neonatologické oddelenia, s ktorými združenie úzko spolupracuje, aby bol „po ruke“ všetkým, ktorí to potrebujú. Ako darček k výročiu a Svetovému dňu bude pre všetkých dostupný v online verzii. Za grafickú úpravu ďakujeme grafickej dizajnérke Lenke Šnelcerovej a mydesign.sk a všetkým, ktorí sa na príprave prvého čísla podieľali.

(mal)

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.