Darčeky k Svetovému dňu predčasniatok

Darčeky k Svetovému dňu predčasniatok

  • 11.11.2020

Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí sme pre mamy hospitalizované so svojimi deťmi, ktoré sú na začiatku svojej neľahkej cesty, pripravili malé prekvapenie vrátane osobných odkazov. Tie posielajú mamy predčasniatok, ktoré si touto neľahkou cestou už prešli.


Mamy mamám, #niestevtomsami

"Tie najmenšie deti sú tí najväčší bojovníci." Michaela a Terezka 31. tt, 1580 g

"Láska je to, čo všetko prekoná." Katka a Tamarka 30. tt, 1340 g

"Tie najkrajšie chvíle prídu po tých najťažších." Mirka a Tobusko 29. tt, 1070 g

"Keby neexistovala tma, nikdy by sme nevideli hviezdy." Monika a Emily 26. tt, 515 g

"Prajeme hlavne veľa zdravia a sily bojovať." Jana a Kiko 24. tt, 650 g

**********************************************************************

Nikto nedokáže podporiť druhého tak, ako ten, kto si rovnakou cestou prešiel. A tieto slová sú len zlomkom povzbudenia a dodania odvahy nevzdávať sa, ktoré odkazujú mamy predčasne narodených detí všetkým rodičom, ktorí sa v týchto dňoch potýkajú s rovnakými pocitmi po predčasnom pôrode, ako ony pred časom.

Preto teraz, v neľahkej dobe, OZ Malíček pripravil viac ako 400 ks balíčkov pre mamy, ktoré majú svojich bojovníkov a bojovníčky na neonatologických oddeleniach po celom Slovensku.

Balíčky okrem ručne háčkovaných darčekov obsahujú aj osobné odkazy od mám predčasne narodených detí, ktoré si touto náročnou cestou začiatkov so svojimi deťmi prešli pred časom. Okrem vrúcnych a povzbudivých slov obsahuje kartička aj meno ich dieťatka, týždeň narodenia a váhu, ktorá v mnohých prípadoch nedosahuje ani 800 či 1000g. Dnes sú z týchto detí životaschopné, šikovné, život a rodičov milujúce malé osobnosti, ktoré dokazujú, že sa im na tomto svete páči a že zázraky sa dejú.

Nech sa teda prostredníctvom týchto malých darčekov a povzbudivých slov naplnia srdcia rodičov predčasne narodených detí silou, vierou a odhodlaním bojovať za ich bábätká, ktoré sa na tento svet vypýtali o čosi skôr. Pretože napriek tomu, že každé dieťatko si so sebou nesie iný životný príbeh, všetky majú spoločného menovateľa - nekonečnú lásku svojich rodičov, ktorá prekoná aj nemožné.

Veľa zdravia a všetko najlepšie k svetovému dňu tých najväčších bojovníkov!

Tento projket sme mohli realizovať aj vďaka podpore spoločnosti Nutricia. V mene všetkých predčasne narodených detí v nemocniciach, ďakujeme!

(mal)

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.