Hlava, ramená, kolená, palce...

Hlava, ramená, kolená, palce...

  • 23.01.2023

OZ malíček je už niekoľko rokov partnerom konferencie, ktorá sa zameriava na rozvoj potenciálu dieťaťa. Ide o aspekt, ktorý je aj v prípade predčasne narodených detí mimoriadne významným. Správnym vedením mu dokážeme pomôcť na jeho ceste za kvalitným životom. Konferencia HLAVA, RAMENÁ, KOLENÁ, PALCE je určená pre všetkých rodičov i odborníkov z oblasti poradenstva a vzdelávania detí od 3 do 8 rokov života dieťatka.

V dôsledku skorého príchodu na svet predčasne narodených detí sú zraniteľní a potrebujú zväčša špecifickú formu stimulácie a spôsobu práce s nimi, aby bol ich život plnohodnotný a kvalitný. Je preto veľmi dôležité dbať na výchovu a prácu s dieťaťom aj po jeho prepustení z nemocnice, v domácom prostredí. „ OZ malíček sa pred niekoľkými rokmi pridalo k partnerom konferencie HLAVA, RAMENÁ, KOLENÁ, PALCE, aby spojilo oblasť neskoršieho obdobia života dieťatka po jeho prepustení z nemocnice s jeho ďalším rozvojom. Našim cieľom je zdôrazniť význam vedenia a podpory predčasniatok aj v ich predškolskom veku, “ povedala k podpore myšlienky predsedníčka OZ malíček Ľubica Kaiserová.

U predčasne narodených detí je veľmi dôležité dbať na správne vedenie dieťaťa a reagovať na jeho individuálne potreby a schopnosti. Odpovede na mnohé otázky dostanú rodičia (nielen predčasniatok) a odborníci v poradenstve a pedagógovia pracujúci s deťmi od 3 do 8 rokov na 6. ročníku odbornej zážitkovej konferencii osobne v Bratislave 20. apríla 2023. Prednášať budú:

  • klinická logopedička Adelaida Fábianová,
  • herečka a hlasová terapeutka Lenka Barilíková Spišáková,
  • neuropsychológ a lektor Robert Krause,
  • psychoterapeut a pedagóg z ČR Jan Svoboda.

Účastníci a účastníčky si odnesú komplexné informácie a praktické rady od renomovaných odborníkov so zreteľom na individuálne schopnosti rozvíjať potenciál detí v prostredí materskej školy či doma.

Všetky informácie a prihláška: www.konferencie-infraslovakia.sk

Konferenciu organizuje pedagogické vydavateľstvo INFRA Slovakia, s. r. o. v spolupráci s OZ Malíček.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.