Najkrajší hlas

Najkrajší hlas

  • 26.02.2020

V októbri 2019 sa šesť najpočúvanejších slovenských rádií spojilo, aby pomohli. Projektom Najkrajší hlas v spolupráci s darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk a našim občianskym združením malíček pomoholi najkrehkejším z nás – predčasniatkam, pre ktoré je hlas ich mamy tým najkrajším hlasom. Cieľom projektu bolo zakúpenie 40 vyhrievaných matracov, ktoré umožnia skrátenie pobytu v inkubátore deťom vo všetkých kútoch Slovenska.

Pre dieťatko je v tomto období mimoriadne dôležitá prítomnosť matky, jej hlas mu dodáva pocit istoty a bezpečia, cez zvuk inkubátora ho však nemôže plnohodnotne vnímať. Rovnako sú obmedzené aj starostlivé dotyky, či mamine nežné pohľady. „Postieľky s vyhrievaným matracom jednoznačne skrátia najmenším nezrelým deťom, s váhou od 400g do 1000g, pobyt v inkubátore až o niekoľko týždňov. Ľahko nezrelé deti sa pobytu v inkubátore vďaka vyhrievaným matracom, s automaticky regulovanou teplotou, dokonca často vyhnú a umožnia im kontakt s matkou už od prvých chvíľ,“ uvietla pre média naša štatutárna zástupkyňa Ľubka Kaiserová.

Dobrá vec sa podarila a vyzbieralo sa neuveriteľných 69 tisíc eur. Ešte koncom roka 2019 sa podarilo odovzdať prvých 10 výhrevných postieľok do nemocníc v Prešove a Košiciach.

Ďalších 30 postieľok je vo výrobe a veríme, že v priebehu marca 2020 ich budeme môcť spoločne s moderátormi zapojených rádií odovzdať aj v ostatných štyroch nemocniciach (Banskej Bystrici, Bratislave, Martine a Nových Zámkoch)

Aj touto cestou by sme chceli z celého srdca poďakovať všetkým, ktorý sa do zbierky zapojili a prispeli na dobrú vec.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.