#PomocUkrajine

#PomocUkrajine

  • 17.03.2022

V dôsledku situácie na Ukrajine, kedy na naše územie prichádzajú jej obyvatelia – tehotné a rizikové budúce mamy nevynímajúc, naše združenie úzko komunikuje s neziskovou organizáciou Ranni Ptashky, podporujúcou rodiny s predčasne narodenými deťmi na Ukrajine. Taktiež komunikujeme s našimi partnerskými organizáciami, aby sme sa v prípade konkrétnych podôb pomoci pre predčasniatka opäť zomkli a spoločne pomohli tým, ktorí to teraz mimoriadne potrebujú.

Ak poznáte rodičov predčasniatka narodeného na Slovensku, prípadne rodinu predčasne narodeného dieťatka, ktorá prešla hranice a potrebuje nasmerovať či pomôcť v rámci otázok ohľadom predčasného pôrodu alebo starostlivosti o predčasniatko, môžu sa obrátiť na naše kolegyne a kolegov z ukrajinskej partnerskej organizácie Ranni Ptashky/Early Birds. Tí im poskytnú základné a potrebné informácie v ich rodnom jazyku:

https://ranniptashky.com/

Priamo pre rodičov z Ukrajiny sme pripravili aj leták v ich rodnom jazyku, ktorý je v týchto dňoch distribuovaný do viacerých slovenských nemocníc a perinatologických centier, kde sú potrebné informácie uvedené.

Ďakujeme.

Tím OZ malíček

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.