Pridajte sa k nám v purpurovej

Pridajte sa k nám v purpurovej

  • 09.11.2021

Tradičné i nové sprievodné podujatia, ktoré sme tento rok pripravili pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí 2021, majú spoločný cieľ – vyjadriť nielen spolupatričnosť, ale aj podporu týmto bojovníkom a ich rodinám. Jednou z nich je už tradičné nasvecovanie slovenských najväčších slovenských dominánt farbou predčasniatok. Aj tento rok sa však do purpurovej oblečieme aj my - všetci, ktorých srdcia sa pre predčasniatka spoja do pomyselnej reťaze naprieč celým Slovenskom. Pridajte sa aj tento rok k nám!

Najväčší bojovníci

Každé 11. dieťa na Slovensku príde na svet predčasne, ročne je to viac ako 5 000 detí. Iba za posledných 15 rokov vzrástol počet predčasne narodených detí na Slovensku o viac ako 30%. Dlhodobé zdravotné následky sa práve u predčasniatok vyskytujú 10-krát častejšie ako u donosených novorodencov a v celej Európe predstavujú nedonosené deti najväčšiu skupinu detských pacientov.

Problematike predčasniatok sa na Slovensku už celých jubilejných 10 rokov venuje naše OZ malíček , ktoré sa okrem pomoci predčasne narodeným deťom a ich rodinám súčasne venuje aj zvyšovaniu povedomia o predčasných pôrodoch a ich dôsledkoch. A práve 17. november je dňom, kedy sa pozornosť sústreďuje práve na osvetu a podporu rodín s predčasniatkami.

Purpurový mesiac

November v sebe skrýva viacero symbolov, no pre nás, rodičov a priateľov predčasne narodených detí, je mesiacom najmä PURPUROVÝM. Počas neho purpurové nebudú len slovenské dominanty, ale do tejto farby predčasniatok sa zahalíme aj všetci, v srdciach ktorých zanechali tie najmenšie nôžky najväčšiu stopu a staneme sa súčasťou tohtoročnej výzvy #NaseSrdciaSuPurpurove. Vlani mala táto výzva veľký úspech, zapojilo sa do nej takmer 100 rodín a podporu výzve vyjadrilo viac ako 40 000 ľudí.

Jej cieľom je vyjadriť spolupatričnosť s ostatnými, ktorých sa predčasný pôrod priamo alebo nepriamo týka. Rodiny predčasniatok, ich priatelia, podporovatelia, ale aj samotné detičky narodené predčasne sa aj tento rok oblečú do odevov purpurových odtieňov a prostredníctvom sociálnych sietí z tohto vznikne krásna pomyselná reťaz, ktorá nás počas celého mesiaca bude spájať a dodávať silu a radosť zo zázraku života, akým predčasne narodené deti sú.

Podporme spoločne predčasniatka

Pridajte sa aj Vy tento rok k nám, staňte sa súčasťou našej výzvy a ukážte, že aj Vaše srdcia sú purpurové. Dajte nám o sebe vedieť, pošlite nám svoje fotografie, označte svoje príspevky hashtagom, zdieľajte svoje purpurové príspevky medzi priateľmi, aby sme ukázali, že zázrak života existuje a nám bol daný v podobe malinkého bábätka do dlane.

Zároveň máme pre viacerých z Vás v súťaži na sociálnych sieťach pripravené krásne balíčky.

Ďakujeme!

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.