Rozbeháme sa pre pomoc najmenším

Rozbeháme sa pre pomoc najmenším

  • 13.08.2021

Organizácia Rozbeháme Česko / Rozbeháme Slovensko, ktorej cieľom je rozbehať čo najviac ľudí a zároveň ich vzdelávať v oblastiach ako je zdravý beh a zdravý životný štýl, sa venuje aj charitatívnym behom.

Máme veľkú radosť, že sme tento rok toho súčasťou aj my. A nielen to. V rámci týchto aktivít sa pri tomto projekte spájame s Nedoklubkom, našimi českými priateľmi z organizácie podporujúcej rodičov predčasne narodených detí a neonatologické oddelenia v Českej republike.

Výťažok zo štartovného bude využitý na spoločnú československú zbierku príbehov predčasne narodených detí, ktorá bude slúžiť ako povzbudenie a motivácia pre dalších rodičov.

Koordinátorka OZ malíček Iveta Jančoková k ponuke zapojiť sa do partnerstva v podobe knižného diela hovorí: „Nápad spoločného československého projektu nás velmi nadchol. Je to skvelý nápad vydať príbehy knižne a dostať ich tak viac k rodičom v nemocniciach, aby boli pre nich povzbudením a motiváciou bojovať a nevzdávať ich spoločný boj.“

Lucie Žáčková, riaditeľka Nedoklubka k celej myšlienke dodáva: „Príbehy rodín, ktoré prežili predčasný príchod svojích detí na svet, sú najvyhľadávanejšími článkami na našom webue. Novým rodičom pomáhajú prijať danú situáciu, nájsť v príbehoch silu, nádej a motiváciu pre ich vlastnú cestu. Vieme, že príbehy pomáhajú a snažíme sa ich čo nejviac zdieľať na webe a sociálnych sieťach. Príbehy sú súčasťou naších tlačovín, ale ešte nikdy nevyšli knižne. Kniha bude obsahovať príbehy z Čiech i zo Slovenska. Veľmi sa na spoluprácu so slovenskými kolegyňami tešíme.“

Knižka plná dojemných príbehov výjde už tohtoročnú jeseň. Knihy budú zdarma k dispozícii vo všetkých perinatologických centrách v Čechách i na Slovensku, kde sa poskytuje starostlivosť o predčasne narodené bábätká a ich rodičov.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE k akcii:

Ide o beh na 5 kilometrov pre ženy a mužov, 1 kilometer pre deti od 0 do 17 rokov. Zvoliť si účastníci môžu aj inú alternatívu. Korčule, bicykel, prechádzku so psom...

Pri registrácii je možné nastaviť si svoju osobnú výzvu zabehnutého času, ktorú v rámci svojho behu medzi 16. – 31.8. splníte.

Štartovné je 8 eur, ale môžete v ďalšom kroku registrácie podporit projekt vyššou sumou.

Do kolónky „NÁZOV TÍMU“ uveďte Malíček alebo Nedoklubko a môžete aj mesto, v ktorom sa nachádza „tá vaša“ neonatológia. Napríklad Nedoklubko Praha alebo Malíček Bratislava.

Do kolónky „DÔVOD VÝZVY“ môžete napísať, za koho ste sa rozhodli bežať, prečo sa vás táto téma týka alebo akýkoľvek odkaz. Ten sa nezobrazí na štartovnom čísle, ale utvoríme tým krásny zoznam osobných odkazov na štartovnej listine. Pre inšpiráciu sa môžete pozrieť na ZOZNAM PRIHLÁSENÝCH .

Registrujte sa už dnes, alebo kedykoľvek do 31.8. na tomto odkaze: CHCEM SA REGISTROVAŤ A PODPORIŤ MALÍČEK A NEDOKLUBKO .

Nezabudnite sa s vaším štartovným číslom, ktoré získate emailom pri úspešne ukončenej registrácii, pochváliť v Stories na Instagrame alebo Facebooku a označiť @nedoklubko alebo @malicek.sk a hashtag #rozbehameslovensko #bezimpremalicek #mytaporazime #myteporazime #rozbehamecesko #bezimpronedoklubko #bezimpromalicek.

Tým sa o tejto akcii dozvie omnoho viac ľudí a podporíme spoločne dobrú vec zhockadiaľ z Čiech a zo Slovenska, splníme si svoj cieľ a hlavne: pomôžeme stovkám rodín předčasne narodených detí. A to je už dobrý dôvod, prečo si ísť v lete jednu "päťku" zabehať, čo poviete..?

Idete do toho s nami?

Pravidlá Celorepublikového behu – kdekoľvek a kedykoľvek 16.-31.8.

• Pokiaľ ste si zvolili pri registrácii formu preteku Kedykoľvek a kdekoľvek, riaďte sa pokynmi v mailovej správe, ktorú ste obdŕžali ako potvrdenie registrácie.

• Pohyb si jednoducho zmerajte akoukoľvek aplikáciou alebo hodinkami, nahrajte výsledok a doplňte príslušným screenom aktivity.

• Povrch trasy pre beh je ľubovoľný.

• Aktivita musí obsahovať: Ubehnutú / prejdenú vzdialenosť a ideálne dátum aktivity (ale vieme, že niektoré aplikácie to nedokážu. Veríme tu vo fair play).

• Povolené sú všetky mobilné aplikácie a športové hodinky. Nedoporučujeme fitness náramky, denné nachodené kilometre, ktoré merajú podľa priemernej diaľky a počtu krokov – toto meranie je totiž nepresné.

• Aktivity v kategórii chôdza/dogtrekking musí byť zdolaná chôdzou (nie behom).

• Behu aj chôze je možné sa zúčastniť aj na bežiacom páse.

• Kategórie akýkoľvek pohyb je možné sa zúčastniť ľubovoľným športom (bicykel, kolobežka, inline korčule….).

• V detských kategóriách sa počítajú akékoľvek aktivity – teda chôdza, beh i canicross.

• Deti štartujú so súhlasom zákonného zástupcu a je nutný doprovod dospelého. Hranicu minimálneho veku nechávame na zvážení a zodpovednosti rodičov, maximálny vek je 17 rokov.

• Pes v canicrossu musí byť starší ako 12 mesiacov.

• Povrch trasy pre canicross/dogtrekking se psom v záprahu musí byť prevažne trail.

• Každý pretekár musí zhodnotiť svoj zdravotný stav a so zdravým uvážením rozhodnúť, či je schopný sa zúčastniť celorepublikových pretekov.

• Pri registrácii dávate zároveň súhlas s podmienkami GDPR Rozběháme Česko.

• Potvrdením registrácie súhlasíte s pravidlami pretekov.

• Z formy účasti „kedykoľvek a kdekoľvek“ je možné sa preregistrovať na hromadný beh v Plzni nejneskôr do 25.8. jedine formou e-mailu, bude ale nutné doplatiť cenový rozdiel.

• pretekáme fair play. Hlavný účel týchto pretekov nie je byť za každú cenu prvný, ale užiť si beh/chôdzu, odpútať sa od všetkých negatívnych vecí a pomôcť dobrej veci. Preto na fair play taktiež spoliehami aj u našich pretekárov a účastníkov akcie, pretože bez toho by nám výhra predsa ani nemohla priniesť radosť.

• Beh sa riadi obchodnými podmienkami Rozběháme Česko, s ktorými účastníci vyjadrujú súhlas zaplatením registrácie.

V prípade konkrétnych otázok píšte na jancokova@malicek.sk alebo volajte +421948238857 (Mgr. Iveta Jančoková).

Zdroj a viac informácií: Nedoklubko

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.