Úspešný projekt vďaka skvelým ľuďom

Úspešný projekt vďaka skvelým ľuďom

  • 12.06.2022

V týchto dňoch plynie obdobie jedného roka od úspešného ukončenia našej crowfundigovej kampane pre podporu predčasne narodených detí a ich rodičov v nemocniciach. Sumou 8 102 eur sa financovalo vydanie knihy Bol raz jeden malíček a nákup špeciálnych kresiel na klokankovanie, ktoré mali umocniť blízkosť bábätka a jeho rodiča a zmierniť následky predčasného pôrodu.

Uplynulých 365 dní nieslo v znamení tých najvzácnejších slov – lásky, nádeje a povzbudenia, ktoré rodičia čítali svojim predčasniatkam v knihe Bol raz jeden malíček vydanej z crowfundigového projektu prostredníctvom platformy Startlab. A to vďaka všetkým 251 darcom, podporovateľom, sponzorom a firmám, ktorí sa zapojili do 45-dňovej kampane a stali sa symbolickou oporou rodín s predčasne narodeným bábätkom.

V OZ malíček sme tak počas roka odovzdali 1400 kníh na 20 neonatologických oddelení po celom Slovensku - prvé knihy spolu s odkazmi individuálnych podporovateľov kampane knihy, boli odovzdané hneď po ich vytlačení v septembri 2021. Neskôr sa stali súčasťou darčekových balíčkov na Svetový deň v minulom roku a tento rok sme ich spolu s malým darčekom zabalili a odovzdali tým najmenším bojovníkom k ich prvému Dňu detí. Ďalších vyše 200 kníh putovalo našim darcom a prispievateľom kampane. Pre nemocnice a bábätká narodené predčasne máme pripravené ešte knihy z kampane podporeného nákladu, ktoré im s láskou venujeme v nasledujúcom období.

Umocnením tohto „daru“ bolo aj 30 kresiel na klokankovanie venované do 6 slovenských perinatologických centier (BA, KE, PO, MT, NZ, BB), vďaka ktorým pocítili rodičia a ich bábätká vzájomnú blízkosť kontaktom koža na kožu a mohli zmierniť následky ich dočasného odlúčenia.

Keďže v týchto dňoch má kniha Bol raz jeden malíček symbolické 1. narodeniny, prajeme jej veľa šťastných rodinných príbehov, ktorých sa stala súčasťou. Ďakujeme tiež každému darcovi, ktorý vlani prispel na našu kampaň, čím zároveň podporil aj konkrétne predčasne narodené dieťatko a jeho rodičov, príbeh cesty konkrétnej rodiny za ich šťastím v podobe spoločných chvíľ v láske, s povzbudením a nádejou.

Podporiť svet predčasne narodených detí a ich rodín môžete aj naďalej, a to prostredníctvom dobrovoľného finančného alebo členského príspevku .

V mene každého predčasne narodeného bábätka a jeho rodičov, 8 102 x z celého srdca ĎAKUJEME!

Váš tím OZ malíček <3

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.