Výrobky dm v hodnote 10 000 eur sú v pericentrách

Výrobky dm v hodnote 10 000 eur sú v pericentrách

  • 16.01.2023

OZ malíček obdržalo od dm drogerie markt symbolický šek na tovar značiek dm pre šesť perinatologických centier po celom Slovensku. Odovzdávanie balíkov v celkovej hodnote 10 000 eur s dm produktami finišovalo práve v týchto dňoch. Táto forma podpory sa tak dostala k najmenším bábätkám na špecializované pracoviská v Bratislave, Nových Zámkoch, Martine, Prešove, Banskej Bystrici a Košiciach, kde sa začína ich cesta o lepšiu a krajšiu budúcnosť.

Ročne sa na Slovensku narodí každé 13. dieťa predčasne, čo znamená, že 4 500 detí príde počas roka na svet v rozmedzí od 24. do 36. ukončeného týždňa tehotenstva. Spol. dm drogerie makrt sa ešte koncom minulého roka, pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí , rozhodla podporiť predčasniatka na šiestich špecializovaných oddeleniach prostredníctvom nášho OZ malíček , ktoré sa už dvanásty rok venuje podpore a pomoci predčasne narodeným deťom a ich rodinám.

„Predčasný pôrod predstavuje závažné riziká, kedy na svet prichádzajú krehké bábätká, doslova, bojujúce o svoje zdravie a budúcnosť. Ich štart do života sa veľmi líši od donosených bábätiek a kým sa dostanú do náruče svojich rodičov, musia prejsť dlhú a náročnú cestu v nemocnici. Ďakujeme preto za tento dar, ktorý pomôže hospitalizovaným deťom, ale ktorý ocenia tak zdravotníci, ako aj rodičia bábätiek do dlane,“ uviedla Ľubica Kaiserová. Ako dodala, združenie sprevádza rodičov predčasniatok počas ich hospitalizácie, podporuje nemocnice materiálne, aby prispievalo k zlepšeniu podmienok predčasne narodených detí a realizuje projekty, ktoré pomáhajú týmto deťom a ich rodinám.

Symbolický šek odovzdala Ľubici Kaiserovej, prezidentke a štatutárnej zástupkyni OZ malíček Katarína Charvátová, manažérka nákupu zodpovedná za sortiment detí spoločnosti dm drogerie markt . „Pre našu spoločnosť je pôsobenie v oblasti pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú, veľmi dôležité, a preto vyvíja v tomto smere mnohé aktivity. Som veľmi rada, že jednou z nich je aj pomoc našim najmenším veľkým bojovníkom, ktorým môžeme aspoň takto uľahčiť začiatok ich mnohokrát veľmi náročnej cesty, ktorá je následkom ich skorého príchodu na tento svet,“ povedala Katarína Charvátová.

V týchto dňoch sú už všetky slovenské perinatologické centrá tovarom od dm drogerie markt zásobené a produktmi sme prostredníctvom tejto spolupráce podporili bábätká do dlane v nemocniciach i samotné oddelenia, kde cesta týchto detí začína.

Ďakujeme!

Na titulnej fotke zľava: Katarína Charvátová, sortimentná manažérka, Ľubica Kaiserová, prezidentka OZ malíček, Natália Franková, skupinová vedúca marketingu (zdroj foto: dm).

Fotografie v galérii zo slovenských perinatologických centier.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.