Pomáhame srdcom

Pomáhame srdcom

Mama v nemocnici po predčasnom pôrode je málokedy obdarovaná darčekmi. Neistota, strach, úzkosť a nádej sú emócie, ktoré rodičov sprevádzajú týždne či mesiace pobytu ich predčasne narodených detí v nemocniciach. O to viac sa preto mamy predčasniatok potešia balíčku, ktorý ju čaká pri bábätku s drobnými predmetmi od sponzorov, dobrovoľníkov a mám, ktoré majú vlastnú skúsenosť s predčaným pôrodom a starostlivosťou o predčasniatko a stále majú v čerstvej pamäti náročné obdobie v nemocnici.

Balíčky obsahujú napríklad háčkovanú čiapočku, prívesok, hračku či podbradník. Možno najdôležitejšou súčasťou každého balíčka sú aj osobné odkazy od mám predčasne narodených detí, ktoré si touto náročnou cestou začiatkov so svojimi deťmi prešli pred časom. Okrem vrúcnych a povzbudivých slov obsahuje kartička aj meno ich dieťatka, týždeň narodenia či váhu, ktorá v mnohých prípadoch nedosahuje ani 800 či 1000g. Dnes sú z týchto detí životaschopné, šikovné, život a rodičov milujúce malé osobnosti, ktoré dokazujú, že sa im na tomto svete páči a že zázraky sa dejú.

Nech sa teda prostredníctvom týchto malých darčekov a povzbudivých slov naplnia srdcia rodičov predčasne narodených detí v nemocniciach silou, vierou a odhodlaním bojovať za ich bábätká, ktoré sa na tento svet vypýtali o čosi skôr. Pretože napriek tomu, že každé dieťatko si so sebou nesie iný životný príbeh, všetky majú spoločného menovateľa - nekonečnú lásku svojich rodičov, ktorá prekoná aj nemožné.

Háčkujte s nami


Ak sa aj vy chcete stať súčasťou nášho projektu Pomáhame srdcom a vyrábať háčkované darčeky pre predčasniatka v nemocniciach, pridajte sa k nám, budeme veľmi rady.

Neváhajte nám napísať.

Šikovné dobrovoľníčky po celom Slovenku pre nás háčkujú, za čo im srdečne ďakujeme. Ich ručné výrobky sa potom distribuujú do balíčkov, ktoré putujú do nemocníc medzi predčasne narodené deti. Ak sa chcete k nám pridať a neviete, kde začať, máme pre vás aj detailné návody na háčkovanie tých najobľúbenejších hračiek a darčekov pre bábätká.

Ako nás kontaktovať?

email: info@malicek.sk

FB skupina: Pomáhame srdcom – háčkovanie, štrikovanie, handmade

Kontaktovať môžete priamo aj naše regionálne koordinátorky:

Východné Slovensko - Kamila Žiláková (kamila.zilakova@gmail.com)

Sever a stred Slovenska – Mária Drábiková (drabikova.m@volny.cz)

Juh Slovenska – Kristína Takácsová (takacsova@malicek.sk)

Západné Slovensko – Zana Lukáčová (zana.lukacova@gmail.com)

Posielať môžete aj hotové výrobky:

osobne v Bratislave: (po dohode mailom info@malicek.sk)

poštou: OZ malíček, Krásnohorská 11, Bratislava 851 07

Ďakujeme!

Čiapočka „uškatá“

Návod na pletenú / štrikovanú čiapočku s uškami

Sovička

Návod na háčkovanie obľúbenej hračky pre predčasniatka

Srdiečko

Návod na háčkovanie obľúbeného darčeku pre predčasniatka

Chobotnička

Návod na háčkovanie obľúbenej hračky pre predčasniatka