Purpurové srdce

Purpurové srdce

Už od roku 2012 organizuje naše OZ malíček v spolupráci so svojimi partnermi slávnostný benefičný koncert. Toto podujatie sa každoročne koná pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí. Počas slávnostného večera sú oceňované osobnosti, ktoré významne prispeli k zlepšeniu podmienok v starostlivosti, osvety a aj následnej starostlivosti o predčasne narodené deti. Ocenenie Purpurové srdce je vyjadrením obdivu a vďaky za obetavú a častokrát nedocenenú pomoc malým bojovníkom a ich rodinám.

Purpurové srdcia nedonosených detí sa ručne vyrábajú z českého skla a striebra, z ktorého sa razia mince. Sú silné ako všetky nedonosené deti, nie však také silné, aby vydržali tvrdý úder. Purpurová farba je kráľovská, farba kráľov a kráľovien a všetkých nedonosených detí. Strieborná slza je poctou tým predčasne narodeným, ktoré sme stratili.

Ocenenia sú udelované v nasledujúcich katergóriách:

1. Osobnosť Neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej spoločnosti - kandidáta navrhuje Neonatologická sekcia slovenskej pediatrickej spoločnosti

2. Osobnosť verejného života - kandidáta navrhuje OZ malíček spoločne s Neonatologickou sekciou Slovenskej pediatrickej spoločnosti,  

3. Osobnosť občianskeho združenia malíček - kandidáta navrhuje OZ malíček

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.