November s malíčkom

November s malíčkom

  • 13.11.2023

Sprievodné podujatia, ktoré sme tento rok pripravili pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí 2023, majú spoločný cieľ – zvýšiť osvetu a vyjadriť nielen spolupatričnosť, ale i podporu týmto bojovníkom a ich rodinám. Ako symbol podpory sa do farby predčasne narodených detí oblečieme aj my - všetci, ktorých srdcia sa pre predčasniatka spoja do pomyselnej reťaze naprieč celým Slovenskom. Pridajte sa aj tento rok k nám aj s novou grafikou!

Najväčší bojovníci

Každé 13. dieťa na Slovensku príde na svet predčasne, ročne je to viac ako 4 500 detí. V celej Európe predstavujú nedonosené deti najväčšiu skupinu detských pacientov, keďže ich štart do života býva sprevádzaný menšími či väčšími prekážkami.

Problematike predčasniatok sa na Slovensku už 13. rok venuje naše OZ malíček. Okrem pomoci predčasne narodeným deťom a ich rodinám súčasne smeruje svoju činnosť aj zvyšovaniu povedomia o predčasných pôrodoch a ich dôsledkoch. Blížiaci sa 17. november je dňom, kedy sa pozornosť sústreďuje práve na osvetu a podporu rodín s predčasniatkami.

Purpurový mesiac, #NovemberSmalíčkom

November v sebe skrýva viacero symbolov, no pre nás, rodičov a priateľov predčasne narodených detí, je mesiacom najmä PURPUROVÝM. Počas neho nie sú purpurovo sfarbené len svetové dominanty, ale do tejto farby predčasniatok sa zahalíme aj my všetci, ktorí sa zapojíme do každoročnej výzvy #NašeSrdciaSúPurpurové. Každoročne má táto výzva veľký úspech, podporu výzve napr. vlani vyjadrilo vyše 40 000 ľudí.

Jej cieľom je vyjadriť spolupatričnosť s ďalšími, ktorých sa predčasný pôrod priamo alebo nepriamo týka. Rodiny predčasniatok, ich priatelia, podporovatelia, ale aj samotné detičky narodené predčasne sa obliekajú do odevov purpurových odtieňov, posielajú fotky s purpurovou tematikou a prostredníctvom sociálnych sietí z tohto vzniká krásna pomyselná reťaz, ktorá nás počas Svetového dňa predčasne narodených detí spája a dodáva silu a radosť zo zázraku života, akým predčasne narodené deti sú. Tento ročník sme pre užívateľov sociálnych setí a našich sledovateľov pripravili aj grafickú predlohu, ktorá ukazuje našich malíčkov, predčasne narodené detičky v čase ich hospitalizácie a teraz - dávame tým nádej a silu ďalším rodičom, ale aj znásobujeme našu vzájomnú radosť z našich bábätiek do dlane a z týchto zdieľaných fotokoláží.

Podporme spoločne predčasniatka

Pridajte sa aj Vy tento rok k nám, staňte sa súčasťou našej výzvy a ukážte, že aj Vaše srdcia sú purpurové. Dajte nám o sebe vedieť, pošlite nám svoje fotografie, označte svoje príspevky hashtagom, zdieľajte svoje purpurové príspevky medzi priateľmi, aby sme ukázali, že zázrak života existuje a nám bol daný v podobe malinkého bábätka do dlane.

Ďakujeme!

Podporiť predčasne narodené deti a ich rodiny môžete aj nasledujúcom kliknutím na nasledujúci odkaz: chcem podporiť predčasne narodené deti a ich rodiny

Súvisiaci odkaz: Svetový deň predčasne narodených detí 2023