Darčeky k veľkému sviatku

Darčeky k veľkému sviatku

  • 13.11.2023

K sviatkom partia dary i gratulácie. A výnimkou nie je ani Svetový deň predčasne narodených detí, pri príležitosti ktorého sme pre rodičov predčasniatok hospitalizovaných v nemocniciach pripravili vyše 400 darčekov vrátane osobných odkazov. Tie posielajú rodičia malých bojovníkov, ktorí si touto neľahkou cestou už prešli, aby ich povzbudili a dodali silu bojovať o ich rodinné šťastie.

Mama Petronela: „Výnimočné dieťa má výnimočných rodičov. A tými ste VY... láska, neha, nádej nech sprevádza každý okamih...“

Mama Lucia: „Naše predčasniatka sú najväčší bojovníci. Verte svojmu dieťatku, lebo zázraky sa dejú.“

Mama Mirka: "Tie najkrajšie chvíle prídu po tých najťažších."

Mama Monika: "Keby neexistovala tma, nikdy by sme nevideli hviezdy."

#niestevtomsami

OZ malíček pripravil aj tento rok k Svetovému dňu predčasniatok vyše 400 ks balíčkov pre rodičov, ktorí majú svojich bojovníkov a bojovníčky hospitalizovaných na neonatologických oddeleniach spolupracujúcich s OZ malíček po celom Slovensku.

Balíčky okrem ručne háčkovaných darčekov obsahujú i osobné odkazy od ďalších rodičov predčasne narodených detí. Nikto totiž nedokáže podporiť druhého tak, ako ten, kto si rovnakou cestou prešiel. A tieto slová sú len zlomkom povzbudenia a dodania odvahy nevzdávať sa, ktoré odkazujú rodičia predčasne narodených detí všetkým rodičom, ktorí sa v týchto dňoch potýkajú s rovnakými pocitmi po predčasnom pôrode, ako oni pred časom.

Darčeky z lásky

V balíčkoch si rodičia nájdu aj knihu Bol raz jeden malíček, ktorá má rodičom a ich bábätkám do dlane dodať silu a odvahu zvládať ťažké chvíle. Stovky ručne robených háčkovaných darčekov pripravilo vyše päť desiatok dobrovoľníčok OZ malíček, ktoré počas celého roka háčkujú pre predčasniatka v rámci projektu Pomáhame srdcom. Balíčky naviac obsahujú aj darček od nášho partnera, spol. LOVI.

K Svetovému dňu sme pripravili aj jesenné číslo časopisu Malíček, kde nájdu rodičia množstvo cenných informácií, rozhovorov s odborníkmi, rád a povzbudivých príbehov.

Nech sa teda prostredníctvom týchto malých balíčkov a povzbudivých slov naplnia srdcia rodičov predčasne narodených detí silou, vierou a odhodlaním bojovať za ich bábätká, ktoré sa na tento svet vypýtali o čosi skôr. Pretože napriek tomu, že každé dieťatko si so sebou nesie iný životný príbeh, všetky majú spoločného menovateľa - nekonečnú lásku svojich rodičov, ktorá prekoná aj nemožné.

Darčeky si ale vo svojich schánkach nájdu aj naši členovia, ktorí pri príležitosti nášho spoločného sviatku budú z malíčka rovnako obdarovaní. Stať sa našim členom môžete aj VY: chcem byť súčasťou malíčka.

Veľa zdravia a všetko najlepšie k Svetovému dňu tých najväčších bojovníkov!