Dýchať nie je maličkosť

Dýchať nie je maličkosť

  • 30.05.2023

Dýchanie – pre nás tak prirodzené, ale pre predčasne narodené deti je chvíľa samostatného nádychu mimoriadne významná. Predčasniatka prichádzajú na tento svet s nezrelými pľúcami a v prvých dňoch či týždňoch im v tejto životne dôležitej funkcii pomáhajú prístroje. Pomôcť k ich nádychu im môžeme spoločne a to verejnou zbierkou, ktorej výťažok poputuje na zakúpenie prístrojov na podporu dýchania do nemocníc.

Nezrelosť predčasne narodených detí sa spája aj s ich nedovyvinutými pľúcami, ktorým väčšine z nich pomáhajú po predčasnom pôrode prístroje. Prvý nádych nie je pre predčasniatka samozrejmosť a dýchanie pre tieto deti nie je maličkosť. Pomôcť v štarte týchto bábätiek do života môžeme spoločne. Verejnou zbierkou, ktorú OZ malíček začal symbolicky, sériou podujatí s 3x3 Slovakia Basketbal a Slovenskou basketbalovou asociáciou. Jeden deň turnajov bol venovaný predčasne narodeným deťom a ich rodinám v podobe športového dňa pre všetkých so sprievodnými akciami #DriblujZaNádych.

Odštartovaná verejná zbierka potrvá do jari budúceho roka a jej výťažok použijeme na zakúpenie dýchacích prístrojov pre predčasne narodené deti do nemocníc. Práve na jednotkách intenzívnej starostlivosti pre novorodencov začínajú tieto bábätká svoj štart do života.

Pomôžme im spoločne dobre začať a "nadýchnuť" sa na ich cestu života.

Verejná zbierka s názvom "Dýchať nie je maličkosť" podlieha všetkým zákonným náležitostiam stanovených Ministerstvom vnútra SR a je zapísaná v IS Registri zbierok pod registračným číslom: 000-2023-031639.

Do verejnej zbierky sa môžete zapojiť jednoducho:

Ďakujeme, že spoločne s Vami meníme svet predčasne narodených detí.