Dribluj za nádych

Dribluj za nádych

  • 30.05.2023

Pripojte sa spoločne s Vašimi deťmi a priateľmi dňa 9. júna od 14:00 h do 18:00 h na námestí pri Eurovei k športovo – zábavnému podujatiu, ktoré OZ malíček organizuje v spolupráci so Slovenskou basketbalovou asociáciou a 3X3 basket. Vydriblujme si spoločne víťazstvo hneď 2x - za našu účasť i za našu pomoc predčasne narodeným deťom a ich rodinám.

Čaká Vás bohatý športový program, ktorého atmosféra bude podčiarknutá pomocou bábätkám do dlane. Ani jeden súťažiaci neodíde bez odmeny, navyše každé dieťa bude tým, kto pomôže našim malíčkom v nemocniciach.

Výťažok z podujatia a verejnej zbierky, ktorú počas toho organizujeme, bude venovaný na nákup dýchacích prístrojov pre predčasne narodené deti na oddeleniach.

#Nádych

Predčasniatka prichádzajú na tento svet s nezrelými pľúcami a v prvých dňoch či týždňoch im v tejto životne dôležitej funkcii pomáhajú prístroje. Pomôcť k ich nádychu im môžeme spoločne počas blížiaceho sa podujatia, ktoré sa uskutoční dňa 9. júna od 14:00 h do 18:00 h na námestí pri OC Eurovea.

Na malých i veľkých súťažiacich sú pripravené viaceré disciplíny, ktorých spoločným menovateľom je nádych a basketbal. Pripravených je 10 stanovíšť, ktoré súťažiaci budú musieť „udýchať“, ako napr. dýchaj za malíčka, skok do života, hoď košom, kyslíková dráha a pod. Počas podujatia budú pripravené aj sprievodné aktivity a vytvorené budú podmienky aj pre deti so zdravotným znevýhodnením.

Víťazom je každý

Budúci piatok si na pomyselný stupienok víťazov vystúpime všetci. Každý súťažiaci odíde s odmenou, malí basketbalisti sa budú môcť pozrieť na veľkých profi basketbalistov, ktorí budú v tom čase absolvovať prípravu na turnaj. Spoločne zažijeme skvelú atmosféru podčiarknutú pomocou predčasne narodeným bábätkám.

Hacky Sack

Do prípravy a organizácie podujatia sú zapojení aj naši malíčkovskí dobrovoľníci i naše háčkarky z projektu Pomáhame srdcom. Tie pre každé dieťa zapojené do súťaže vyrobili loptičky „hackies“, ktoré budú športovým nástrojom, formou odmeny i pamiatky, že svojim driblovaním pomôže každý súťažiaci bábätkám do dlane.

Toto podujatie organizujeme vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE a Nadácie SPP, partnerom podujatia je spol. Nestlé, Eurovea a Asociácia na ochranu práv pacientov SR (AOPP).

V týchto dňoch je spustená aj verejná zbierka s názvom "Dýchať nie je maličkosť". Táto zbierka podlieha všetkým zákonným náležitostiam stanovených Ministerstvom vnútra SR a je zapísaná v IS Registri zbierok pod registračným číslom: 000-2023-031639.

Ďakujeme, že spoločne s Vami meníme svet predčasne narodených detí.