Jarné vydanie časopisu malíček

Jarné vydanie časopisu malíček

  • 06.05.2024

Jarné vydanie časopisu malíček

Odštartovali sme štvrtý ročník. V poradí šieste číslo časopisu, ktoré vydával OZ malíček pre svet predčasne narodených detí, v týchto dňoch uzrelo svetlo sveta. Určený je najmä pre rodičov predčasniatok v nemocniciach, ale v jeho obsahu sa „nájdu“ aj kolektívy na oddeleniach, kde sa starajú o tých najmenších pacientov. Informácie, ktoré takto dvakrát ročne prinášame, ocenia aj rodiny, ktoré si svojich bojovníkov užívajú už plnými dúškami doma. Jeho jarné vydanie bude zároveň v najbližších dňoch distribuované do nemocníc, nájsť si ho ale môžete aj vo Vašich schránkach. Stačí sa stať členom OZ malíček.

Z myšlienky čítanie do života

Obsahovo i graficky spracované cenné informácie, rady odborníčok a odborníkov, príbehy i pútavé čítanie z problematiky predčasniatok. To všetko je už štvrtý rok v náklade 2 000 ks obsahom štyridsiatich strán časopisu MALÍČEK. Jeho prvé číslo, pri príležitosti 10. výročia nášho združenia, bolo vydané na jeseň roku 2021, týmto jarným vydaním otvárame už štvrtý ročník.

„S myšlienkou vydávať vlastný časopis sme sa pohrávali už dlhšie, keďže informácie pre rodičov predčasne narodených detí sú špecifickou kategóriou. Rodičia v náročnom období hospitalizácie svojho bábätka nie vždy siahajú po zdrojoch priamo pre nich, preto sme sa rozhodli prinášať im potrebné, stále aktuálne a práve pre nich spracované články a rozhovory v ucelenom formáte, aby im boli stále po ruke,“ hovorí predsedníčka OZ malíček Ľubica Kaiserová.

Jar strieda jeseň a opačne

Nezostalo to však pri jednom čísle, ale spätná väzba bola „palivom“ do práce na ďalších číslach. A tak, slovami Ľ. Kaiserovej, časopis prostredníctvom hesla #niestevtomsami, v prenesenom význame už štvrtý rok stojí pri rodičoch predčasniatok i pri kolektívoch v nemocniciach. V obsahu jarného čísla 2024, ktorého témou je obdobie prepustenia predčasniatka do domácej starostlivosti, sa dočítate o príbehu známej televíznej tváre Janky Majeskej, ktorej dcérka sa na svet vypýtala v 31. týždni tehotenstva, rozhovory s odborníkmi na tému vývinu predčasniatka či dopad predčasného pôrodu na psychiku ženy, zodpovieme na najčastejšie otázky rodičov predčasniatok, poradíme, na čo sa po príchode domov po prepustení z nemocnice pripraviť a prelistujete sa aj mnohými ďalšími užitočnými témami.

Časopis vychádza dvakrát ročne a každé číslo je distribuované do nemocníc na perinatologické a neonatologické oddelenia, s ktorými združenie úzko spolupracuje, aby bol „po ruke“ všetkým, ktorí to potrebujú.

Do nemocníc i pre členov

Ak zaujal aj Vás a chcete si ho s nami listovať, staňte sa našim členom/členkou a podporte tak navyše svet predčasne narodených detí a ich rodín. Ste medzi nami srdečne vítaní. Stačí vyplniť prihlasovací formulár a zvoliť možnosť členstva.

Veríme, že sa Vám obsah i spracovanie tohto jarného vydania bude páčiť, že nám zostanete verní a časopis malíček sa stane Vaším verným spoločníkom s vydaním každého nového čísla.

Dočítania, priatelia :)

Súvisiaci odkaz: Staňte sa súčasťou malíčka

Za grafickú úpravu ďakujeme grafickej dizajnérke Lenke Šnelcerovej a mydesign.sk a všetkým, ktorí sa na príprave časopisu podieľajú.